Michelle75

I když se mi Anthony LaPaglia hodí(typově) spíše jako tučnák do Batmana, tak hlasem a intonací svůj vzhled vyvažuje a postupem času se mi na mafiánského bosse hodí více a více, na seriál jsem natrefila náhodou a potěšila mě účast charismatického Kima Coatse, který byl skvělý již v Sons of Anarchy. Seriál z mafiánského prostředí, který má možná až příliš rychlé tempo na které nejsem zvyklá, přesto mě nakonec příjemně překvapil. ()

klukluka

Kim Coates je pro mě nejhorší severoamerický herec, vybrat si ho do hlavní role je značně riskantní podnik. Byť by šlo o seriál za pět prstů, jako je tenhle. Šest epizod natočili na deseti lokacích, většinu z toho mála herců ani jednou nepřevlíkali, odchodili to v jedněch hadrech a ty si možná přinesli z domu. Laciná je nejen výprava, ale i režijní pojetí. Zabijete šéfa konkurenční mafiánské rodiny a tím jste se jí jednou pro vždy zbavili. A takhle jednoduchý je tady všechno. Naopak polomrtvej, do hlavy střelenej chlap to měl pro změnu enormně náročný, pro pomoc se mohl plazit odhadem tak dva měsíce, kolik se toho mezitím v seriálu událo... Není to dobrý. Předloha jistě atraktivní, ale zpracování nedůstojný. ()

Renfield

Je na tom příliš vidět, že na smysluplné vyprávění velké rodinné ságy tvůrci zkrátka všestranně nemají. Větší oproštění od skutečných událostí a zaměření se na Vitta a Declana by tomu jen prospělo. V podstatně lepší druhé polovině se to částečně děje. Postavy díky tomu vcelku fungují, i když nejsou vždy herecky zrovna ideálně pojaté. Zůstává však pocit, že veškeré dění v mafii je vlastně velmi snadné, například stačí zabít jednoho člověka a jedete si téměř bez následků dál. 60% ()

zdenzo

Kanadské pojetí Sopranos funguje v tom, že se nezdržuje tolika osobními vztahy, které by zdržovali děj. Na druhou stranu díky nedozpracovaným postavám jsou pak některé zvraty těžko pochopitelné. Uvidíme co druhá minisérie. ()