Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvorcovia:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (viac)

Čierna komédia Barry v hlavnej úlohe s Billom Haderom pojednáva o deprimovanom, podradnom nájomnom vrahovi, ktorý počas svojej vražednej misie v Los Angeles úplne prepadne herectvu. (HBO Max)

Recenzie používateľa Sebule k tomuto seriálu (5)

Barry (2018)

Opravdu kvalitní seriál, který je kombinací drama, komedie a akce. Bill Hader vymyslel skvělý námět a těším se, co vymyslí příště. Skvělé herecké výkony, hudba, kamera, střih. Některé díly už nebyly tak skvělé, nic moc se nedělo, scénář nevěděl kudy kam atd.Barry je opravdu zajímavá postava, na jednu stranu mu držíte palce, ale na druhé straně víte, že to je opravdu prostě zabiják, co zabíjí pro prachy. Poslední díl byl za mě hodně povedený. Každá postava dostala svůj konec a vzešlo z toho nějaké rozumné rozuzlení.I tak ale opravdu dobrá podívaná S1: 8/10, S2: 8,5/10, S3: 7,5/10, S4: 7,5/10 ()

Série 1 (2018) (S01)

Po prvním díle jsem byl skeptický, ale nakonec jsem velice překvapený a vtáhlo mě to. Bill Hader naprosto skvělej a obecně všechny výkony velice sympatické. Scénář je velice dobrej, ale určitě jsou některé díly slabší a některé díly nebyly tak dobré. Opravdu skvělé vyvážení vážnosti, akce a komedie, celkově velká spokojenost. Hodnocení: 8/10 ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá série je více nadupanější, akčnější, vtipnější a je tam daleko více crazy situací a nápadů. Seriál si vzal to dobré z první série, opět skvělé vyvážení humoru, akce a napětí. Líbí se mi, jak si Barry stále zachovává nějaké to charisma a tak nějak mu furt fandíte, protože Bill Hader si to hrozně dává. Musí se nechat, jak skvěle je vybraná hudba a ty akční pasáže? Třeba pátý díl byl naprosto dokonalý. Ale najdou se i nějaké mínusy, některé díly trochu nudnější a tak nějak se prolíná rozumný příběh s příběhem absurdním, ale nějak extra mi to nevadí, beru to jako součást komedie. Hodnocení: 8,5/10 ()

Série 3 (2022) (S03)

Třetí série nejslabší, ale i tak stále dobrá. Trochu změna oproti předchozím sériím, je to hodně vážné, ale i tak se najde několik skvělých vtípků a nápadů. Musím říct, že několik dílů mě tolik nebavilo, protože příběh se nějak neposouval, furt se to tak nějak opakovalo, ale ke konci to opět nabralo spád. Taky Barry byl pro mě ze začátku najednou hrozně nesympatický a vůbec jsem mu nefandil, ale každým dalším dílem to bylo lepší. V této sérií se musí pochválit hlavně herecké výkony, které byly perfektní. Závěrečné díly byly skvělé, i když se vědělo, jako to skončí a jsem hrozně zvědavý na čtvrtou sérii. Hodnocení: 7,5/10 ()

Série 4 (2023) (S04)

Určitě nejvážnější série ze všech, ale už to nemělo takový ten drive. Už to pro mě ani nebylo tolik zábavné jako předtím, ale pořád je to solidní. Dobrý příběh, skvělé výkony, vtípky atd. Akorát občas už scenáristi vařili z vody. Hodnocení: 7,5/10 ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)