The Child Remains

všetky plagáty

ricci.s

Párik si na víkend prenajme izbu v bývalom kláštore, v ktorom si to pred rokmi riadne vyžrali ťarchavé šľapky a ich mrňaví bastardíci. A keďže je hlavná hrdinka mierne labilná (plus taktiež ťarchavá), tak začne mať nočné mory, v ktorých sa jej neustále zjavujú duchovia, a počuje vrešťanie novorodencov. Ono to možno v rámci duchárskeho žánru neznie nejako extra originálne, ale konečne sa jedná o horor, v ktorom je pekne budovaná atmosféra, takže napriek pomalšiemu tempu a občasnému naťahovaniu som s tým nemal žiadny problém. Celkom napínavé a solídne zahrané, s dostatočne vyhroteným zakončením. Pecka roka určite nie, ale dajme tomu že nadštandard. ()

Untentrauer

Nic netušící mladý pár se ubytoval na místě, kde kdysi probíhali nelegální potraty nevěstek. Od pobytu je neodradí ani vytrhané stránky z knihy hostů. Začátek filmu má pěknou a studenou atmosféru. Naše hlavní hrdinka bohužel trpí záblesky hrůzných činů z minulosti, které se aktivují vždy na postižených místech. Slovo "bohužel" jsem použil proto, že je tento způsob „předávání informací“ divákovi v hororech velmi rozšířený a mě už začíná nudit. V podstatě je ta ženská prostě magor. I její partner to ví a kouká se na ní, jak neustále uskakuje imaginárním překážkám, které vyplodí její hlava a přitom se tváří, jak pinda, nebo, jak leze pod postel či se zadrhává s otevřenou hubou uprostřed místností a to vše za podpory instrumentální hudby…Proboha vždyť je to už trapný. Kolikrát jsem tohle viděl? Já vím, je to můj problém a tenhle film za to nemůže, že se mi trefil do nálady. Jenže zde je to opravdu jen pouhou součástí výplně a slouží to k navození atmosféry. Jinak by byl film absolutně prázdný. Jak příběh plyne atmosféra houstne, výjevy se množí a my zjistíme i krásný a nečekaný důvod toho, proč jsou vytrhané listy v knize hostů. Film mi přijde velmi prázdný a nudný. Je to, jako čekání na něco nepříjemného o čem víte, že musí přijít a vy už se nemůžete dočkat až to budete mít za sebou. ()