15. novembra 1959 v skorých ranných hodinách boli neďaleko malej farmárskej komunity Holcomb v Kansase brutálne zavraždení štyria členovia rodiny Clutterovcov. Herb Clutter, jeho manželka Bonnie a ich dospievajúce deti Nancy a Kenyon boli strelení brokovnicou rovno do hlavy. Zločin, zdanlivo bez motívu, bol neskôr detailne popísaný v knihe Trumana Capoteho pod názvom "In Cold Blood", pričom nesmierne úspešné bolo taktiež filmové spracovanie s totožným titulom od Richarda Brooksa. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Je mi jasné, že dokument o zločine, ktorý sa stal pred viac ako 60 rokmi, zrejme nebude disponovať takými autentickými materiálmi, ako by som si prial. V tomto smere sa samotná "True Crime" mini séria pomerne rýchlo odsekne, pričom sa snaží popísať dobu, bežný zločin, priestory dostávajú rôzny ľudia so znalosťami o prípade, pozostalí rodiny, ale aj citáty z denníkov nebohých či prvotných obetí zločincov, ktorí túto vraždu spáchali. Čo ma však bez pochýb potešilo, boli zachované audio záznamy z výpovede jedného z páchateľov, ktorý popisuje priebeh udalosti na mieste činu. Posledná časť, nakoľko toto je štvor-epizódová mini séria, sa zaoberá pohľadom na samotný prípad spisovateľom Trumana Capoteho, ktorý sa preslávil bestsellerom o tomto prípade, čo pozostalí rozhodne nebrali najlepšie, ale aj poslednými okamihmi pred popravou oboch páchateľov, ktorí v porovnaní s dnešnou dobou, na smrť rozhodne dlho nečakali. No a rozuzlenie dokumentu? To je dôvodom pre 4 hviezdu. Ľahší nadpriemer. ()