Jižní Korea plná vzrušujících kontrastů

(TV film)
  • Francúzsko Corée du sud, la civilisation meconnue (viac)
Francúzsko, 2014, 52 min

Réžia:

Eric Bacos

Výprava do východní Asie za bohatou historií i dynamickou současností, prodchnutou starobylými tradicemi. Jižní Korea, oficiálně Korejská republika, leží v jižní části Korejského poloostrova, nedaleko Číny a Japonska. V současnosti má téměř 52 milionů obyvatel, žijících převážně v Soulu a ostatních velkých městech. Způsob života Jihokorejců radikálně změnil ekonomický rozvoj země v sedmdesátých letech minulého století. Tyto proměny se odrážejí i v moderní architektuře velkoměst, nové stavby se vyznačují výjimečnou kreativitou. Rychlý vzestup však nesmazal pozůstatky minulosti. Mnoho tradičních budov svědčí o bohaté korejské historii a o čínském a japonském vlivu na tamní architekturu. Navzdory pozoruhodnému ekonomickému rozvoji v posledních desetiletích a ohromné zálibě v nových technologiích zůstává Jižní Korea zemí hrdou na své kořeny, tradice a zvyky. (Česká televize)

Narciska

Je to hezký dokument a je jen škoda, že když vidím něco z Koreje, skoro vždy se to omezí na hlavní město, v tomto případě vskutku velmi pestře pojato, ale chybí zbytek země tak, aby člověk získal lepší představu o celé zemi. Jižní Korea to je prostě jen hlavně Soul. ()

Marze

Jižní Korea je pro mě hrůzostrašná země co se týče zalidnění (hustota zalidnění je 492 obyvatel na km², což je 2,6× více než v Severní Koreji a 3,7× více než v Česku). V dokumentu se hází s čísly "Soul má deset milonů obyvatel, ale dvě sousední města 25 milionů". Ale dokument je velmi vydařený a obsáhl velké území. . ()