RUCH: The Movie

Krátkometrážny / Komédia
Česko, 2017, 10 min

Nepříznivá finanční situace donutí mladíka jménem STN bloudit chladnou podzimní nocí za jediným cílem, vypátrat opilecký přízrak, který se zjevuje pouze na halloween. Sám to ale nezvládne a jeho společník Peťan se pro tuhle pátrací akci vymluvil. Proto je potřeba si na pomoc zavolat podobnou kapacitu. Někoho, kdo by mohl alespoň trochu tušit, kde se onen rumový duch (zkr. RUCH) po dobu halloweenské noci zdržuje. (e.peet)

BMW12

Kluky (Peťana a STNa) sleduju rád už několik let, ale tohle se vůbec nepovedlo. Ono celkově už ty let's playe mě moc nebaví a tenhle krátkometrážní film také ne. Čekal bych od nich něco lepšího. Možná, že neměli finance, ale po tolika letech na youtube bych očekával, že se budou posouvat dále a tím pádem budou mít i vyšší rozpočty, tak jako je to u ostatních youtuberů. ()

jiri.vrba

Tento krátkometrážní film představuje naši budoucí kinematografii a musím uznat, že lépe si ji ani představit nedovedu. Ruch exceluje scénařem, režií, kamerou, ale především hereckými výkony. Můžu s klidným srdcem oznámit, že staré generaci českých post-komunictických herců odzvonilo! Celý film je o budování napětí až do samého konce. Ruch bych s klidem mohl přirovnat k filmům jako je Sedm, ale neudělám to, protože je to něco úplně jiného! Sedm má zbytečně moc herců, Ruch dokáže přinést podobnou atmosféru jen s použitím 4 herců! Tento film by byl pro mě jasných 100%, ale Stan si před jízdou autem dá 2 panáky vodky, což je neuvěřitelně nebezpečné a předtavuje tím špatný příklad pro naše děti. Z tohoto důvodu tomuto filmu dávám... 50% - Pij s rozumem! ()

Hannynko

Chalani to v rámci toho čo mali v rukách zvládli bravúrne a určite sa nie je za čo hanbiť :) kamera super, postprodukcia super, scenár by možno zniesol zopár úprav, ale sú v ňom easter eggy a záležať si na ňom dali.... Akurát chápem, že niekto kto Peťana alebo STNa nepozná a nevie o čo ide bude maximálne zmetený a nepochopí. Za mňa ale pekných 8,5/10 :) nesklamalo :) Pri kraťasoch býva problém, že často nie su dokončené a je v nich veľa okatých chýb, no tu som žiadnu nenašiel za to veľký palec hore :) ()

Shredo odpad!

Niečo strašné. Neviem, či to malo byť vtipné, ale aj od recesie to má v trápnosti ďaleko. Jediné, čo sa dá vyzdvihnúť je technika, ktorou to bolo amatérsky natočené. Ešteže youtube vám tak prepláca zhliadnutia, ktoré vám naklikali ľudia, čo nemajú ani OP, a mali na čom točiť a z čoho chlastať. DISLIKE ()

Vonter

Ačkoliv jak koluch výborný mám sluch, viděl jsem Ruch, nedostavil se vzruch. Pak náhlý výbuch! Co je, čuch čuch? Abych snad neměl na zadku pruh, musel jsem vypustit svůj vlastní duch, na závěr přišel vhod lopuch, jenž zpuch a hle, kol zakroužilo tu hejno much. Tak zatím zdar, jdu na čerstvější vzduch. ()

• Za celým projektem stojí youtuberská dvojice Peťan a STN. (honzik10)
  • Natáčelo se v Hodoníně. (Marpe)