Letecký inžinier Ed Okin (Jeff Goldblum) trpí v poslednom čase nespavosťou a nie je schopný sa na nič sústrediť, pretože zistil, že ho manželka podvádza. Keď raz nešťastný bezradne blúdi nočným mestom, stane sa svedkom prepadnutia. Neznáma blondína, ktorú prenasleduje skupina iránskych ozbrojencov, ho zúfalo prosí o pomoc. Vďaka Edovi sa atraktívnej Diane (Michel Pfeiffer) síce podarí načas uniknúť, avšak jej nebezpeční prenasledovatelia sa nemienia tak ľahko vzdať. Zdanlivo nevinná kráska Diana má totiž pri sebe čosi, čo má pre iránskych útočníkov nevyčísliteľnú hodnotu - päť ukradnutých drahokamov zo žezla dávneho perzského kráľa. Ed je stále viac tlačený do úlohy hrdinu a ochrancu, čo však jeho povahe vôbec nevyhovuje. Aj tak sa však tejto úlohy zhostí s neohrabanou eleganciou... (oficiálny text distribútora)

UncleG

Žánrově: nepojmenovatelná hybridní prasoryba, zoufale hledající svou identitu mezi komedií na jedné straně thrillerem na straně druhé. Jenže se, chudinka, nachází přesně v jakési mrtvé zóně uprostřed cesty, takže to ve finále není až tak úplně vtipné a už vůbec napínavé. Kdo chce vidět nevyhraněný cirkus, lehce mdlou Pfeifferovou, opravdu, opravdu vykuleného Goldbluma (kterému ty jeho bulvy tentokrát málem vypadly z hlavy), spousty chlápků s bouchačkama, příšernou módu osmdesátých let, jednu hodně zvrzanou přestřelku a ukázkový exemplář ultradebilního závěru … tak proč ne. Welcome to eighties. ()

Šakal

Pokud nemůžete večer usnout ( stejně jako hlavní hrdina tohoto filmu a vlastně i já :o) vřele vám doporučuji tento snímek. Sice neusnete, ale zaručuji vám, že se skvěle pobavíte a těch 115 minut nebude v tomto případě žádnou ztrátou. Největší předností tohoto snímku jsou bezesporu herecké výkony obou hlavních představitelů. Jak Jeffa Goldbluma jako leteckého inženýra a nespavce Eda Okina, tak i krásné Michelle Pfeiffer v roli Diany a v neposlední řadě fakt, že snímek se nebere zcela vážně a zejména při scénách honiček se " záporáky " se budete náramně bavit. Jako příjemný bonus, skvělá píseň B.B. Kinga - Lucille, provázející vás celým filmem a přesně padnoucí do atmosféry celého snímku. p.s. škoda pouze té závěrečné přestřelky, která se k celkové atmosféře celého snímku nehodí a trochu kazí dosavadní dojem.... p.s.2 The king lives.... :o) ()

ArdathBay

Jeff "Moucha" Goldblum trpí insomnií a tak se jede Do noci projet. Tím sledujeme nejen jeho eskapády. Into the Night překvapí decentním humorem, který je velmi příjemný. Koutky se mi nejednou pozvedly. Landis se také objeví v jedné roli (a také rozesměje). Jedním slovem nádherná Pfeiffer (jak také jinak) se nám cudně odhalí a opravdu JE na co se koukat. Na dnešní uspěchanou dobu by snímek potřeboval mírně zkrátit, ale na zlaté osmdesátky je ideální i pro rande v kině. Romantika se kupodivu (ne)koná. ()

viperblade

Když nespíte, tak se vám toho může hodně stát. Vemte si takového Eda. Trpí nespavostí, tak si vyjede večer na projížďku (co by taky dělal doma, když v ten den zjistí, že ho manželka podvádí) a čistou náhodou narazí na okouzlující Diane. Ta pro změnu prchá před nebezpečnými lidmi, kteří chtějí to, co má ona - drahokamy. Toto je nástin toho, co od filmu můžete očekávat. Bohužel, místy je to celkem nuda, takže to jediné, co stojí za vidění, jsou výkony Pfeiffer a Goldbluma. Lepší 3 hvězdy. A není tu označení Thriller tak trochu navíc? Protože jestli tohle měl být Thriller, tak to fakt nevím… ()

Shit

Vyšetřování ala Magnum, pohodový prostředí a záporáci takový trošku pro srandu, ale za to ústřední dvojice je svkělá. Jeff Goldblum se tady zahřívá před svým super výkonem v Mouše a Michelle Pfeiffer v jedný ze svých prvních vážnějších rolí skvělá a taky až skoro nezvykle mladá a zahřívající se před Jestřábí ženou ()

• Natáčení začalo 2. dubna 1984. Natáčelo se v Kalifornii (USA). (Varan)
  • Jackovi Nicholsonovi bola ponúknutá hlavná rola, ten však odmietol, lebo podľa jeho táto postava nič nerobí a diváci majú radi opak. Nicholson taktiež chcel, nech Landis priletí z Chicaga k nemu domov do Colorada (ten potom musel aj šoférovať cez snehovú búrku), len aby mu povedal, že nemá o rolu záujem. (Real Tom Hardy)
  • Film je známy aj tým, že cameo má v ňom až 17 režisérov. (Real Tom Hardy)