Caught

• USA Caught
Veľká Británia, 2017, 88 min

gurmet

Překrásný, minimalistický portrét střetu civilizací. Kdo u tohoto filmu hodnotí konzistenci tekutin, a kvalitu masek, nemá intelektuální kapacitu obsáhnout jeho poselství. ()

JASON_X

Film za pár švestek, ale díky dobrému námětu a husté atmosféře mě udržel v napětí a nejistotě až do posledního záběru. Nechápu jeho pozapomenutost až neznámost, nechápu jeho vlažné hodnocení (a to i na IMDb), asi jsem taky odjinud, za mě je totiž Caught naprosto vrcholný exemplář z kategorie "nízkorozpočtové nekomerční horrorové scífko" a ční vysoko nad všemožné namyšlené blockbustery. Je sice fakt, že manželé mě zrovna dvakrát nebavili a nechovali se občas příliš věrohodně, ovšem Mr. & Mrs. Blair jsou natolik extraligové figury, že veškeré případné nedostatky scénáře i castingu stoprocentně převáží. Škoda jen, že měli poněkud krátký poločas rozpadu a nebude tudíž asi pokračování. Kapitolou samou pro sebe jsou pak absurdní až psychedelické dialogy a i tak mizerný angličtinář jako jsem já si je dobře užíval. S chutí zaokrouhluju nahoru a doporučuju každému fajnšmekrovi menšinových žánrů a různých filmových podivností. A středoproudoví jedinci ať se laskavě odebéřou o film dál. ()

ricci.s

Dvaja rozpadávajúci sa mutanti terorizujú novinársku rodinku. Čakal som nejakú psychologickú hru s divákom, ale ďalší Funny Games z toho rozhodne nebude. To by sa totiž muselo jednať aspoň o trochu inteligentný home invasion, lenže títo dvaja robotickí blbečkovia dokážu len drístať a omieľať to isté dookola. A aj tú jedinú gorescénu s tehlou pre istotu ukázali len z veľkej vzdialenosti. Takpovediac ani netuším, čím presne by to malo divákov zaujať. Čiernou kvapalinou vytekajúcou z ich ksichtov asi sotva. Iba jedna maska v závere bola celkom snaživá. Ináč strašne slabý horor. ()