Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

McGuffin

Měl to být jeho Poslední semestr, The Professor, pana profesora, pak měl zemřít, rakovina. Ale před tím se rozhodl, to dá rozum, udělat spoustu důležitých věcí. Jenže též režírující scénárista Wayne Roberts se rozhodl nenechat ho udělat skoro žádné a jen o nich vést salonní řeči. I tak se dá na univerzitě asi chystat na smrt. A konec? Odešel na onen svět? Ne, odešel do houští. Vlastně odjel. Víc nevíme. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

1svaty

Mám rád filmy, které nutí lidi přemýšlet. Podívejte se na tento film a vzpomeňte si, kdy jste poprvé jako dítě zjistili, že zemřete. Nebylo to zdaleka tak emočně vypjaté zjištění, jako na pohřbech v dospělosti. Depp to svým přístupem k tematu vystihl. Jeho postava neztratila schopnost chovat se někdy jako dítě. Je škoda, že tuto schopnost nachází až při pohledu smrti do očí, ale takový je život dospělých. ()

peproch

Jedná se o film typu: "A jak byste se zachovali vy?" ať už jako umírající nebo zůstávající. A jako takový je třeba jej brát. Najednou je všechno relativní, a tím myslím i v příběhu, neboť nevíte co byl Richardův (Johny Depp) omyl, chyba nebo promyšlený záměr, tak i ve filmu. Všecko je relativní k smrti, s níž je možné ještě narychlo se naučit žít. Narychlo.... protože doteď se ani Richard ani manželka Veronika (Rosemarie DeWitt) tak nechovali. Blízkost a partnerství se smrtí umožňují zvláštní formu laskavosti, upřímnosti, která by jinak byla podezřelá. Nemůžete jen tak na veřejnosti vyznávat své ženě lásku, pokud "to nemáte za pár". Tvůrci filmu byli svobodní od prefabrikovaných očekávání, "chameleonským herectvím" Johnnyho Deppa a Dannyho Hustona posilněni a svobodou otevřeného závěru nezavislí na diktátu rozpočtu. Moc dobrý a pro mne příjemný komorní příběh. ()

Sejkorka

Další x-tá variace na rakovinu. Tentokrát příšerně nepovedená. Zpočátku to ještě jde, je tu pár vtipných scén, především z vyučování. Zlomí se to ve chvíli, kdy Richard (Johnny Depp) poprvé zkolabuje - při tanci s Claire, které jako druhé řekl, co mu je. Čekal jsem, že by mohla přijít romantika v podobě vztahu těch dvou (zvláště pak proto, že Claire Richarda miluje). Nastane však jen řada trapných proklamací, ať už obecných (žijte naplno) nebo osobních (to zvládneš, holčičko). Z nadějně rozjetého filmu se stane naprostá sračka. Ještě chvíli budu psát a skončí to v odpadu. Pozitivum : Zoey Deutch, (Dosud jen Rebel v žitě) Pěkná, sympatická, mladá. ()

cyndaquil

Z Johnnyho Deppa mám pocit, že si na začiatku svoju kariéru predstavoval inak. Hral vo viacerých vážnejších úlohách ale napriek tomu mu najviac prischli role "pod maskou" a tých má skutočne mnoho. Premyslené drámy začal meniť za postavy kvôli ktorým musel stráviť určite hodiny v maskérne, čo bola cena, ktorú našťastie bol ochotný zaplatiť. Našťastie preto, lebo tie postavy zahral presvedčivo a ani sa nedá povedať, že by ich len hral. On im dal dušu. Preto chápem, že je určite veľmi náročné dostať sa spod nálepky, ktorou je napríklad bláznivý kapitán Jack Sparrow. Pokúšal sa o to určite úlohami, ktoré na plátne a obrazovkách užili a stáli sa viac, než filmovými postavami. Stali sa ľuďmi. Napríklad Rumový denník, ktorý v sebe ukrýva myšlienku, ktorú by som si možno ani neuvedomil, nebyť nasadenia Johnnyho Deppa. Napriek tomu som ho tiež v kútiku duše videl stále ako kapitána Jacka Sparrowa, Klobučníka alebo Nožnicovorukého Edwarda. Všetko sa to zmenilo v roku 2018 kedy si Johnny Depp zahral profesora na univerzite. Doteraz to bola skôr recenzia na Johnnyho Deppa ale musel som si ňou prejsť aby ste ma pochopili. Za tými úspešnými filmami, ktoré som spomenul nestál len Johnny Depp ale aj ostatní herci, ktorí svoju úlohu zvládli možno ešte lepšie, ako pred prvou klapkou sami čakali. Pri filme Posledný semester som si ani raz nepovedal "To je Johnny Depp, ktorého poznám, ktorého si pamätám!" nie, pretože to je nový Johnny Depp. Dospelejší. Ešte viac odovzdaný postave, ktorá prežíva... Ja vám to nebudem kaziť. Pozrite si film na vlastné oči a pochopíte. Možno mi dáte aj za pravdu alebo ma úplne zhejtujete. Je to emotívny film okolo ktorého sa ladne vinie niť humoru. Humoru kvôli ktorému je cesta posledným semestrom taká, aká je. ()