Skoro třicet bank, pošt či cestovních kanceláří zvládl v 90. letech v Budapešti vykrást jediný muž. Policie zůstávala celých šest let beze stop a bez naděje, že by pachatele chytila. Jediné, co po něm na místech činu zůstávalo, byla vůně whiskey. A tak se zrodil „Whiskey zloděj“, hlavní hrdina tohoto filmu. Nimród Antal, proslavený hned svým debutem Revizoři (2003), nechtěl ani měnit mýtus, ani jej hodnotit – ve svém novém filmu odvypráví jen známá fakta. Příběh zatraktivnil pomocí fiktivní postavy detektiva, který plní roli protivníka titulního hrdiny. Právě on vyslýchá Whiskey zloděje a bankovní lupič mu formou flashbacků vypráví vše od začátku, počínaje dětstvím. Duševní a emocionální souboj těchto dvou charakterů se stává hlavním zdrojem napětí, které drama obohacuje o prvky klasické kriminálky. (Letní filmová škola)

Lacike

Zivotopisny film o jednom tupcovi, ktory s velkym stastim vykradol niekolko bank. Hlavny hrdina nie je sympaticky ani akymkolvek spôsobom charizmaticky. Väcsinu casu len kuka do blba bez slov. Ani jeho spôsob lupezi nebol nicim zaujimavy alebo nejak premysleny. Cele je to podane odtazito a chladne. Cely cas mi bolo uplne jedno co sa tam deje. Zaujme len technicka stranka na urovni. Sem tam potesi nejaka ta nahanacka. Dynamicka hudba sa aspon trochu snazi filmu dodat svizne tempo. Ale celkovo to je sklamanie. Antal dokazuje, ze ho Hollywood zomlel natolko, ze ani po navrate domov nevie najst svoju staru formu. Alebo boli Revízori asi len ojedinelou stastnou nahodou v jeho priemernej kariere. 5/10. ()

Davies182

Docela mazec, sledovat za víc než dekádu pohnutý režisérský osud páně Antala. Prorazil doma a chvíli se mu vedlo v Américe, pak ale přišli nevýděleční Predátoři a ne-zas-tak průraznej dokument o Metallice, a rázem jsme na režijní sesli znovu v Maďarsku, a zkoušíme všechno dokola na druhej pokus... No a Whiskey zloděj je naštěstí úplně stejně osobitej a svéráznej, jako tehdejší Revizoři, a baví, ne-li přímo fascinuje od začátku až do konce. A ta nařachaná automobilová honička! Teď to možná rád trochu přeženu, ale chvílema jsem měl pocit, že sleduju poslední díly M:I pro chudé, a to myslím jen v tom nejlepším slova smyslu. Antal si další hollywoodskej blockbuster rozhodně zaslouží. ()

emma53

Na Bencův debutní film si zahrál v hlavní roli poměrně dobře, ale jak píše eLeR, tak se mně výrazněji vryla do paměti role vyšetřovatele. Ještě teď vím, že měl manželství na houby a tak mu občas ruply nervy. Jinak Viszkis se jako lupič vypracoval tak, že si troufal víc a víc. Ještě, že ho včas zabrzdili, jinak by se z lochu jen tak brzy nedostal. A nabrknul si vykutálenou děvenku, kdo by to do ní řekl? Docela bych s ním hodila řeč, ale maďarsky.................... ()

Martin741

Reziser Nymrod Antall /Kontroll 2003/ natocil dalsiu vybornu sympaticku gangsterku o tom, jak isty chlapik vykradal po Budapesti banky - no a statna /madarska/ policia brutalne nestihala. Najprv som si myslel, ze tu bude opat Sandor Csanyi ako u Kontroll, a ne, je tu akysi novy herec Bence Szalay. Tempo je vyborne, akurat chvilu trva kym sa rozbehne poriadna jazda - fakt treba vyckat, ono to potom jede uz samo. Perfektne dialogy, nechyba akcia, nahanacky - Antall ukazal, ze je fakt talentovany reziser : 89 % ()

zette

Ve vsech smerech vyborny film o nejvetsim bankovnim lupici v Madarsku. Velmi dobre odvypraveny pribeh, kteremu nechybi akce a napeti. Diky skvele rezii a napadite kamere je vybudovana autenticka atmosfera ulic v Budapesti. Zaujmou i herecke vykony a cela rada zajimavych postav. Tady nechapu tak nizke hodnoceni. ()

• Bence Szalay musel absolvovat skutečné hokejové tréninky. (ČSFD)
  • Scény na zimním stadionu byly natočeny za 2 dny. (ČSFD)