To pravé miesto – 9 ostrovov

• Slovensko The Right Place – Deväť ostrovov (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Slovensko, 2017, 37 min

Snímka To pravé miesto - 9 ostrovov divákom ukáže prostredie Azorských ostrovov, ktoré sa rozprestierajú v strede Atlantického oceánu. Okrem samotného objavovania Azorov, surfovania a krásnej prírody, sa film sústredí najmä na dôležité témy tejto doby. Robí tak cez rozhovory a myšlienky miestnych ľudí, ktorých spája predovšetkým surfing a oceán ako taký. Dokument prízvukuje dôležitosť starať sa o náš "domov", konať rozumne a zodpovedne voči prírode v zmysle "rethink, reuse, recycle". Na témy nadmernej spotreby, materializmu, prírody, surfingu a dôležitosti človeka ako jednotlivca v otázke ako môže pomôcť našej planéte, sa pozrieme najmä z pohľadu miestnych ľudí. Od lokálneho shapera surfovacích dosiek a miestnych surferov, cez vegána až po fotografa National Geographic, ktorých spája ostrovný život a neustály kontakt s oceánom. (Jeden svet)

Pintenta

Nádherné zábery, niekedy dych vyrážajúce. Slová ľudí s hlbokými myšlienkami, ktoré rezonujú v dnešnej dobe.. pravdivé vyjadrenia, s ktorými musí každý súhlasiť. Každý, komu záleží na budúcnosti našej Zeme. Oceňujem kameru tohoto dokumentu, hudbu.. užila som si. Ďakujem režisérovi za zážitok, mám nad čím premýšľať.. ()

Časové pásmo bolo zmenené