To pravé miesto – 9 ostrovov

• Slovensko The Right Place – Deväť ostrovov (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Slovensko, 2017, 37 min

Snímka To pravé miesto - 9 ostrovov divákom ukáže prostredie Azorských ostrovov, ktoré sa rozprestierajú v strede Atlantického oceánu. Okrem samotného objavovania Azorov, surfovania a krásnej prírody, sa film sústredí najmä na dôležité témy tejto doby. Robí tak cez rozhovory a myšlienky miestnych ľudí, ktorých spája predovšetkým surfing a oceán ako taký. Dokument prízvukuje dôležitosť starať sa o náš "domov", konať rozumne a zodpovedne voči prírode v zmysle "rethink, reuse, recycle". Na témy nadmernej spotreby, materializmu, prírody, surfingu a dôležitosti človeka ako jednotlivca v otázke ako môže pomôcť našej planéte, sa pozrieme najmä z pohľadu miestnych ľudí. Od lokálneho shapera surfovacích dosiek a miestnych surferov, cez vegána až po fotografa National Geographic, ktorých spája ostrovný život a neustály kontakt s oceánom. (Jeden svet)

Pintenta

Nádherné zábery, niekedy dych vyrážajúce. Slová ľudí s hlbokými myšlienkami, ktoré rezonujú v dnešnej dobe.. pravdivé vyjadrenia, s ktorými musí každý súhlasiť. Každý, komu záleží na budúcnosti našej Zeme. Oceňujem kameru tohoto dokumentu, hudbu.. užila som si. Ďakujem režisérovi za zážitok, mám nad čím premýšľať.. ()