Aziraphale a Crowley z nebe a pekla souhlasí, že spojí své síly, aby zabránili Armagedonu. Pokoušejí se vychovat Antikrista vyváženým a lidským způsobem, zaměřují ale své úsilí správným směrem? (Prime Video)

Necrotongue

Jako nadšený čtenář Terryho Pratchetta jsem měl při hodnocení dvě možnosti. Tou první byla otevřená kritika tvůrců za to, že se nedrželi knižní předlohy, druhou bylo nadšení z toho, že konečně vidím zpracování jedné z mých oblíbených knih. Po první epizodě jasně vítězí druhá eventualita, Pratchettův humor byl přítomen, David Tennant hrál velmi dobře Billa Nighyho a já jsem se moc dobře bavil. Tvůrci titulků napsali, že vycházeli z českého překladu Jana Kantůrka, za což jim tímto děkuji, nikdo jiný by nedokázal přeložit knihy Terryho Pratchetta lépe. ()

Brodequin

První díl jsem nedal ani nadvakrát. Postavy jsou mi nesympatické a mluva někdy vůbec nedává smysl. Občas jsem opravdu vůbec nechápal, o čem tam mluví. Navíc ta vyzdvižená komediální stránka... jako opravdu? Ani koutkem jsem nehnul a to myslím smysl pro humor mám. Dále tomu už šanci dávat nebudu, navzdory zdejšímu hodnocení. ()

Milano33

Perfektná satira na biblickú tematiku a paródia na všetko božské a nebeské. Neil Gaiman skrátka vie písať chytľavé príbehy a to nesmierne podarenou formou, viz taký Stardust. Úvod epizódy pojednáva o nevídanom priateľstve medzi anjelom Aziraphaleom a démonom Crowleym, ktorí spoja svoje sily, aby odvrátili biblickú apokalypsu. Táto kontrastná dvojica sa dostáva vlastným zavinením do najrôznejších groteskných situácií. Chémia medzi Michaelom Sheenom a Davidom Tennantom je skvostná. David je v tejto úlohe fenomenálny, neskutočne si rolu démona dáva. A ten jeho škótsky akcent je lahôdkou pre uši. Epizóda skvelo obstála aj v metaforickej rovine a pomocou rôznych narážok a prenesených významov funguje ako skvelá náboženská kritika. A ten typický britský humor k tomu sedí ako vyšitý. ()

Wiikii

Já Vám nevim. Je to něco, co tu již bylo, nejen na plátně jako film, ale i v Simpsonech. A tento první díl je velmi... anglický , no není se čemu divit, když předloha je z těchto ostrovů, leč problémem byla ta táhlost celého vyprácění, ale nenudil + příběh má našlípnuto na příjemnou komedii... ()