Reklama

Reklama

Cennet

(seriál)
  • Turecko Cennet'in Gözyaşları
Dráma / Romantický
Turecko, (2017–2018), 103 h 34 min (Minutáž: 121–1281 min)

Kamera:

Yalçın Yadel

Hudba:

Alp Yenier

Hrajú:

Berk Atan, Yusuf Akgün, Güler Ökten, Çiçek Acar, Hakan İlçin, Süeda Çil, Ali İpin, Almaç Sarıkaya, Almila Ada, Uzay Gökhan Irmak, Devrim Saltoğlu (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(36)

Obsahy(1)

Cennet (Almila Ada) je mladá žena, ktorú ako dieťa opustili tí najdôležitejší ľudia a odvtedy sa statočne pretĺka životom. Vždy jej však chýbala materinská láska. Tvrdo na sebe pracovala, aby sa stala najlepšou študentkou vo svojom ročníku architektúry. To sa jej aj podarí a po promócii jej ponúkne Arzu (Esra Ronabar), matka jej spolužiačky Melisy (Zehra Yilmaz), vysnívanú prácu. Vo firme sa zoznámi so Selimom (Berk Atan) a ako plynú dni, pomaly sa rozpamätajú, že Cennet a Selim nie sú úplne neznámi – v detstve boli najlepšími priateľmi, no rozdelila ich nehoda, po ktorej Selim zmizol z Cennetinho života a stratil pamäť. Ich vzťah však teraz narazí na problém – Selima má totiž vyhliadnutého pre svoju dcéru už niekto iný... Aby toho nebolo dosť, ten „niekto“ je možno Cennetina biologická matka, ktorá ju v detstve opustila. Namiesto materinskej lásky však plánuje krutý plán, ako ju raz a navždy vymazať zo svojho života. (TV Doma)

(viac)

Recenzie (2)

S.Kok.i 

všetky recenzie užívateľa

Nie som fanúšikom tureckých seriálov, ale že vôbec. Už len keď vidím upútavky na nejaký turecký seriál, tak sa chytám za čelo, že čo je to za somarinu. K Cennet som sa dostal vďaka mojej priateľke, ktorá ma nahovorila aby som si s ňou pozrel jednu epizódu, keďže už to mala rozpozerané a bežalo to ako večerný program od pondelka do štvrtka. Po prvej epizóde bol môj názor rovnaký, ako na všetky turecké seriály: turecká nepozerateľná sračka. Keď ma však onedlho nahovorila ešte na ďalšie dve, a postupne som začal chápať deju a správaniu postáv, moje predsudky voči tomuto seriálu sa začali rúcať a každou epizódou ma to bavilo viac a viac, až som si nakoniec pozrel všetky diely, a vôbec neľutujem. O zvraty a dramatické scény tu nie je núdza, stále sa niečo deje, na jeden zvrat nadväzuje ďalší a seriál má málo hluchých častí kedy som sa vyslovene nudil, čo je obdivuhodné vzhľadom k tomu, že seriál má cca 80 hodín dokopy. Ďalším plusom je určite romantická stránka seriálu, ktorá bola pre mňa, ako milovníka romantických filmov, to hlavné, prečo ma tento seriál tak pohltil a doslova som prežíval každú radosť či smútok, ktoré sa diali vo vzťahu medzi Selimom (Berk Atan) a Cennet (Almila Ada). Plusmi seriálu sú v neposlednom rade aj herci, ktorých obdivujem, lebo natáčať toľko scén kde sa plače, určite nie je sranda. Z mužských hercov ma najviac bavili Devrim Saltoğlu (v seriáli Kaya Demiroz), ktorého už len jeho vzhľad predurčuje hrať záporákov, a samozrejme Berk Atan. Zo ženských herečiek stoja za zmienku krásne herečky Almila Ada, Zehra Yilmaz, no hlavne Esra Ronabar, pretože zahrať presvedčivo jej postavu by určite nedokázala každá herečka. Ale aby som bol spravodlivý, určite to nebolo len o plusoch. Priznám sa, že trošku chápem tých čo dali odpad, pretože nie je to niečo, čo každý dokáže pozerať. Od niektorých vecí sa treba odosobniť, a až vtedy si človek tento seriál naplno užije, keď to neberie až tak vážne, lebo áno, je tam veľa nelogických vecí, kedy sa postavy správajú ako tupci s podpriemerným IQ, ale nie je ich tam až tak veľa, aby sa to nedalo pozerať vôbec. No predtým, než tento seriál hodíte do jedného vreca k odpadom, odporúčam pozrieť si viac epizód a až potom posúdiť, či je to naozaj odpad alebo nie, pretože po pozretí jednej epizódy, som nebol príliš nadšený ani ja. Ďalším mínusom sú určite špeciálne efekty, ktoré boli strašne do očí bijúce a uberalo to na vážnosti seriálu. Keď tam mali jedno drahšie auto ako druhé, aj outfity nepôsobili najlacnejšie, tak si myslím, že by bolo najmenej zainvestovať aj do kvalitných efektov, už keď tam museli byť. Sklamaním bol pre mňa aj koniec seriálu, kde veľa vecí zostalo otvorených a nedoriešených, čo je veľká škoda, pretože sa podľa mňa z toho dali vybiť ešte nejaké zaujímavé zápletky. Ako celok je to ale podľa mňa vydarený seriál, ktorý si určite ešte niekedy pozriem znova a viac sa zameriam na hodnotenie po epizódach. Zatiaľ teda z prvého dojmu dávam 3*. ()

Reklama

Galéria (120)

Reklama

Reklama