Cennet

• Turecko Cennet'in Gözyaşları
TV spot
Turecko, (2017–2018), 103 h 34 min (Minutáž: 121–1281 min)

Kamera:

Yalçın Yadel

Hudba:

Alp Yenier

Berk Atan, Yusuf Akgün, Güler Ökten, Çiçek Acar, Hakan İlçin, Süeda Çil, Ali İpin, Almaç Sarıkaya, Almila Ada, Uzay Gökhan Irmak, Devrim Saltoğlu (viac)

Cennet (Almila Ada) je mladá žena, ktorú ako dieťa opustili tí najdôležitejší ľudia a odvtedy sa statočne pretĺka životom. Vždy jej však chýbala materinská láska. Tvrdo na sebe pracovala, aby sa stala najlepšou študentkou vo svojom ročníku architektúry. To sa jej aj podarí a po promócii jej ponúkne Arzu (Esra Ronabar), matka jej spolužiačky Melisy (Zehra Yilmaz), vysnívanú prácu. Vo firme sa zoznámi so Selimom (Berk Atan) a ako plynú dni, pomaly sa rozpamätajú, že Cennet a Selim nie sú úplne neznámi – v detstve boli najlepšími priateľmi, no rozdelila ich nehoda, po ktorej Selim zmizol z Cennetinho života a stratil pamäť. Ich vzťah však teraz narazí na problém – Selima má totiž vyhliadnutého pre svoju dcéru už niekto iný... Aby toho nebolo dosť, ten „niekto“ je možno Cennetina biologická matka, ktorá ju v detstve opustila. Namiesto materinskej lásky však plánuje krutý plán, ako ju raz a navždy vymazať zo svojho života. (TV Doma)

S.Kok.i

Nie som fanúšikom tureckých seriálov. Už len keď vidím upútavky na nejaký turecký seriál, tak sa chytám za čelo, že čo je to za somarinu. K Cennet som sa dostal vďaka mojej priateľke, ktorá ma nahovorila aby som si s ňou pozrel jednu epizódu, keďže už to mala rozpozerané a bežalo to ako večerný program od pondelka do štvrtka. Po prvej epizóde bol môj názor rovnaký, ako na všetky turecké seriály: turecká nepozerateľná sračka. Keď ma však onedlho nahovorila ešte na ďalšie dve epizódy, a postupne som začal chápať deju a správaniu postáv, moje predsudky voči tomuto seriálu sa začali rúcať a každou epizódou ma to bavilo viac a viac, až som si nakoniec pozrel všetky diely, a vôbec to neľutujem. O zvraty a dramatické scény tu nie je núdza, stále sa niečo deje, na jeden zvrat nadväzuje ďalší a seriál má málo hluchých častí kedy som sa vyslovene nudil, čo je obdivuhodné vzhľadom k tomu, že seriál má cca 80 hodín dokopy. Ďalším dôvodom prečo sa oplatí tento seriál vidieť, je postava Arzu Soyer (Esra Ronabar) a jej vývin v seriály od prvej po poslednú časť, kedy sa asi z najnenávidenejšej postavy stane vaša obľúbená. Ale aby som bol spravodlivý, určite to nebolo len o plusoch a z časti chápem všetky tie odpady ktoré sem hodnotiaci nahádzali, lebo nie je to niečo, čo dokáže pozerať každý. No predtým, než tento seriál hodíte do jedného vreca k odpadom, odporúčam pozrieť si viac epizód a až potom posúdiť, či je to naozaj odpad alebo nie, pretože po pozretí jednej epizódy, som nebol príliš nadšený ani ja. Ďalším mínusom sú určite špeciálne efekty, ktoré boli strašne do očí bijúce a jednoznačne to uberalo kredit seriálu. Sklamaním bol pre mňa aj koniec seriálu, kde veľa vecí zostalo otvorených a nedoriešených, čo je veľká škoda, pretože sa podľa mňa z toho dali vybiť ešte nejaké zaujímavé zápletky, ale ako celok je to ale podľa mňa priemerný pozerateľný seriál, ktorý si určite ešte niekedy pozriem znova a viac sa zameriam na hodnotenie po epizódach. Zatiaľ teda z prvého dojmu dávam 3*. (24.4.2023): Po druhom pozretí celého seriálu a ohodnotení všetkých epizód dávam hodnotenie 50%. ()

Cutie

Nejlepší turecké drama s nejlepším obsazením. Musím se přiznat, že ve volném čase sleduji spoustu tureckých telenovel, ale tato je speciální. Díky Coroně jsem se dostal k tarifům a neměl jsem co dělat a po třech epizodách jsem byl závislý na seriálu. Série nám nabízí spoustu zvratů, dramatických scén, jednoduše řečeno, něco se zde děje a tajemství pomalu vycházejí na povrch a vypadá to neuvěřitelně. Dalším důvodem, proč si prohlédnout tuto sérii, je postava Arzu Soyera (Esra Ronabar) a jeho vývoj v sérii od první části až po poslední, kdy se možná nejnenáviděnější postava stane vaší oblíbenou. Ale zbytek obsazení má také slovo, jako například Almila Ada, která hraje hlavní hrdinku Cennetu, která není v Turecku známá jako herečka, ale jako tanečnice, ale musím být k ní shovívavý, protože její herectví je skvělé. Stejně jako Berk Atan, který zde působí fenomenálně, zvláště v expozičních scénách, a určitě neexistuje žena, která by ho nemilovala. Musím však uznat, že tato série má nejen výhody, ale také nevýhody. Hlavní nevýhodou je, že ponechává spoustu nevyřešených věcí, které by mohly zničit příběh, zejména z pohledu mužského vedoucího, ale příběh je přesto úžasný 9/10. ()