Záznam doznání

• USA The Confession Tapes
USA, (2017–2019), 8 h 19 min (Minutáž: 41–54 min)

Tenhle dokumentární seriál o skutečných zločinech zkoumá případy, ve kterých lidé usvědčení z vraždy tvrdí, že jejich přiznání byla vynucená, nedobrovolná nebo falešná. (Netflix)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (10)

Záznam doznání (2017)

Celkově hrůza- viz moje komentáře k jednotlivým epizodám. Ta vysoká hodnocení mě děsí, je to strašidelný, jak snadno si necháme věšet na nos bulíky. Aneb, jak zaznělo v jedné epizodě o vrahovi, kterej se za svůj čin omluvil své rodině, i rodině oběti, když to vypadá jako kachna, a kejhá to jako kachna, tak je to kachna. A přesně tak to je- pokud nepřijdete s jasnými, neprůstřelnými důkazy, že to udělala jiná kachna- což se v tomhle seriálu nedělo, tak je ten pořad manipulativní nic. ()

Pravý východ: 2. část (2017) (S01E02) odpad!

S tímhle doku serošem mám fakt vnitřní problém. Je podle mě silně manipulativní. Na oko se snaží působit objektivně, ale zabývá se případy, které považuje za chybně posouzené a odsouzené, takže objektivní být nechce, protože odlišný názor na posouzení je v jeho DNA, to je důvod, proč se ty jednotlivé případy vůbec staly jeho součástí, proč je dramaturgie zařadila do této série. Pokud se ale na druhé misce vah neobjeví skutečný, příčetný pachatel, který řekne- to já jsem vraždil, máte nevinné/ho, tak není o čem natáčet, pokud se tvářím, že znám pravdu. Neznám. Jenom si nadutě myslím, že jsem chytřejší, než policajti, žalobci, porotci, soudce a než Míša Budíkůj, protože ani ten není schopen uvěřit, že by syn zavražděných rodičů vykládal úplně cizímu chlapovi- jenom proto, že ho považuje za (taky) zločince, jak kvůli penězům zavraždil vlastní rodiče a sestru. A jestli jen machroval, jestli se jen chvástal, jestli chtěl být cool- koho to zajímá? Ten kontext je příšernej a mně osobně z toho běhá mráz po zádech. Klukům nevěřím a tenhle dokument považuju za zhovadilost. ()

Veřejná omluva (2017) (S01E03) odpad!

Citace z popisky k tomuto dílu: … Až o několik let později prozradí pravdu test DNA. Konec citace. A já tvrdím, že test DNA Wesleyho, který se jinak k vraždě přítelkyně přiznal a veřejně se za ni omluvil, nijak nevyvinil, že neprokázal Wesleyho nevinu, stejně jako nepřispěl k usvědčení jiného pachatele. Test DNA neprozradil pravdu, pouze určil, že jeden jedinej podělanej vlas z místa činu (hospody!) nebyl Wesleyho, a že Wesleyho nebyla ani krev na bankovce, kterou měla hospodská v kapse svých kalhot. Zítra tam mohla mít, pokud by dál žila a pracovala, jinou zakrvácenou bankovku a pozítří klidně další a další a další. Tenhle seriál je tendenční, jenom lidem plete hlavy a vyvolává zmatek. Ale důkazy nikde- nula. ()

Zkouška ohněm (2017) (S01E04)

OK, v tomhle případě připouštím justiční omyl, ale stejně je ten dokument o ničem, protože nepřináší DŮKAZY (!) o zavinění smrti dívky Robin jinou osobou, nežli její matkou, která byla za žhářství a úmyslné zabití (rovněž prakticky bez důkazů) odsouzena na doživotí. Ty tresty jsou v USA drakonické a jejich výkon a náklady na něj ten jejich justiční systém nakonec položí. Je to neudržitelný, jejich věznice praskají ve švech. ()

Vraždy na prvního máje (2017) (S01E06) odpad!

Buddy, radil ti pastor, ať si k výslechu přizveš právníka? Radil. Přizval sis ho? Nepřizval. Jsi kokot? Na to si už odpověz sám, v lochu nad tím můžeš bádat 3 životy. Jak už jsem psal u předchozích dílů- tenhle seroš vyvolává v divácích znepokojení a zpochybňuje doznání s ohledem na výslechové metody, které snad nemají jasná pravidla, a pokud mají, tak je vyšetřovatelé překračují nebo obcházejí, aniž by na to někdo systémově dohlížel a na tyhle chyby poukazoval. Taky by se mi nelíbilo, kdyby mýho kluka ždímali 10 hodin v kuse, překrucovali by fakta v momentě, kdy od něj chtějí slyšet pouze a jen čistou pravdu, šeptali na něj, málem ho při tom ocucávali, zároveň mu při tom vyhrožovali a slibovali nemožné (hned, jak se přiznáš, půjdeš domů), tak kde to jsme..?! Jediná pozitivní věc na tomhle seriálu: uvědomění si toho, že k výslechu si musíme (!) přizvat advokáta. Jasně, člověk se bojí, co ho to bude stát, navíc se většinou cítíme být nevinní, takže máme pocit, že se nám přece nemůže nic stát, tak proč za to ještě utrácet, ale tenhle seroš- jinak podle mě celkově bídnej, v tomhle směru představuje memento- odstrašující příklad toho, co se nám taky může stát, pokud toto pravidlo- advokát u výslechu- opomeneme. ()

Po řece (2017) (S01E07)

Tenhle případ se vymyká všem v rámci těch dvou sérií, zařadil bych ho do úplně jiného pořadu- na Netflixu už se mi nabízí pořad o justičních omylech. Tohle nebyl ani tak justiční omyl, jako spíš justiční přešlap, justiční hon na čarodějnici. Ani to doznání tady ten Larry neučinil (narozdíl od všech! ostatních podezřelých v rámci těch dvou sérií). Mají tam ke čtyřem doživotím odsouzenýho, úplně nevinnýho chlapa. V Česku by se mu pověnoval třeba John Bok a jeho Spolek Šalamoun, ale zvrátit takhle vážná obvinění je prakticky nemožný a pokud v tom nefigurují důkazy v podobě po letech rozklíčovaného DNA (na tenhle případ nelze aplikovat), tak se ty verdikty prakticky nemění a jediná výjimka, která mě napadá, je v českým prostředí Jiří Kajínek. Nikomu bych nepřál prožít život tohohle Larryho, to je pro mě really fucking hell. Respekt tomu jeho obhájci, je to ten jedinej chlápek na zaplněným náměstí, co nehajloval před Hitlerem- rozuměj, neúčastnil se té štvanice, dokonce proti ní aktivně bojoval. ()

Plynová lampa (2019) (S02E01) odpad!

Absolutně mě nepřesvědčili, že by to ten Kenny neudělal…? Přiznal se k tomu ne jednou, ale rovnou dvakrát v rozmezí několika let. Proč nabyli filmaři dojmu, že tu vraždu nespáchal? Protože to říkají jeho rodinní příslušníci? To je přece děsně málo! Najděte skutečnýho viníka, přimějte ho k doznání, a potom točte seroš o vynucených přiznáních. Takhle je to ale jen dojmologie. Ani jeden důkaz pro nevinu. Ani jeden! ()

Nikdo nás nezastaví (2019) (S02E02)

…aneb když vrah prosí cajty, aby mu věřili, že vraždil. Mám dojem, že v tomhle dokumentu vystupuje aspirant na titul nejtupějšího policejního vyšetřovatele téhle planety. Nebezpečnej magor, protože s plackou. ()

V hlubinách (2019) (S02E03)

Dneska mi zemře podivnou smrtí partner/ka a já pozítří zveřejním video, jak metám se smíchem na zahradě kozelce. Tohle fakt nedoporučuju nikomu, nikdo si o vás nepomyslí nic dobrýho. Minimálně budu pochybovat o vašem zdravým rozumu. Takže Angelika z Litvy se v USA chovala jako trotl a měla o tom pak 2 roky možnost hluboce přemýšlet. Americkej justiční systém snad nepřipouští absolutní nevinu. Jednou se jim znelíbíte a ochutnáte kriminál, i kdyby to mělo být jen na jednu noc. Taková jejich zvláštní forma pohostinnosti. ()

Kupředu levá (2019) (S02E04)

Muslimskej Pepek Vyskoč coby největší úspěch zvláštních agentů FBI potírajících terorismus na území Spokojených států Amerických. Což ale rozhodně neznamená, že jim žádnej terorismus nehrozí. Jenom si na jeho potírání zvolili tu nejjednodušší cestu ze všech možných. Vytipovat si totálního prosťáčka a nechat ho papouškovat jejich vlastní smyšlenej příběh. Tohle v seriálu Ve jménu vlasti nebylo… Nahraďte agenty FBI scénáristama a problém vyřešen. Lemplové, fakt… ()