Záznam doznání - Série 1 (2017) (séria)

Pravý východ: 2. část (S01E02)

(epizóda)
  • USA True East, Part 2

Události kolem soudu Burnse a Rafaye se postupně vyvíjejí a podezřelí začínají chápat, jak dalekosáhlé důsledky jejich přiznání vlastně mají. (Netflix)

klukluka odpad!

S tímhle doku serošem mám fakt vnitřní problém. Je podle mě silně manipulativní. Na oko se snaží působit objektivně, ale zabývá se případy, které považuje za chybně posouzené a odsouzené, takže objektivní být nechce, protože odlišný názor na posouzení je v jeho DNA, to je důvod, proč se ty jednotlivé případy vůbec staly jeho součástí, proč je dramaturgie zařadila do této série. Pokud se ale na druhé misce vah neobjeví skutečný, příčetný pachatel, který řekne- to já jsem vraždil, máte nevinné/ho, tak není o čem natáčet, pokud se tvářím, že znám pravdu. Neznám. Jenom si nadutě myslím, že jsem chytřejší, než policajti, žalobci, porotci, soudce a než Míša Budíkůj, protože ani ten není schopen uvěřit, že by syn zavražděných rodičů vykládal úplně cizímu chlapovi- jenom proto, že ho považuje za (taky) zločince, jak kvůli penězům zavraždil vlastní rodiče a sestru. A jestli jen machroval, jestli se jen chvástal, jestli chtěl být cool- koho to zajímá? Ten kontext je příšernej a mně osobně z toho běhá mráz po zádech. Klukům nevěřím a tenhle dokument považuju za zhovadilost. ()