Faces of Death: The Millennium

• USA Shock of the Century

Kusko.t2

„Upozornenie pre divákov: Toto je hard-core dokument, ktorý obsahuje reálne zábery smrti, vrážd a násilia. Prosíme vezmite na vedomie – shockument nie je pre citlivky! Poznámka producenta: My nepodporujeme ani neschvaľujeme žiadnu formu vraždy a násilia zobrazenú v tomto shockumente. Snažíme sa len odhaliť šokujúcu realitu života a smrti v dnešnej spoločnosti. Tento nezmyselný akt násilia bude pokračovať dovtedy, pokým nezmeníme naše čierne duše. Stop násiliu!“ Flatline Productions uvádza dokument „Faces of Death: The Millennium“ ako reakciu na úspešnú sériu shockumentov odštartovanú v roku 1978 (FACES OF DEATH) svojim VHS vydaním z roku 2000. Zaujímavosťou je, že v roku 2006 vydáva túto kompiláciu Brain Damage Films ako Shock of the Century (DVD) čím sa nezmyselne komplikuje situácia pre kolektorov raritného poznania undergroundu. Späť ale k veci. Nakoľko rok 2000 a blízke obdobie milénia je plodným obdobím na tento druh kompilačného materiálu smrti, ani tu sa produkcia nedokázala vyvarovať v niektorých prípadoch síce silným, ale zato známym záberom. Aj keď niektoré scény bolo možné vidieť aj inde, stále sa jedná o rozmanitý shockument úderného kalibru. Medzi predstavené šokantnosti sa v jednom slede striedajú popravy, lekárske zábery, nešťastia, politické atentáty/vraždy, demonštrácie a atentáty. ()