Wakaba Girl

• Japonsko わかば*ガール (viac)
Promo 3

Wakaba girl přináší příběh mladé dívky Wakaby Kohashi, která vyrůstala ve velikém domě se služebnictvem a s velmi bohatými rodiči. Wakaba však vždy snila o obyčejném životě a přátelích. Její sen se splnil, když nastoupila na obyčejnou střední školu, kde se velmi rychle skamarádila s dalšími děvčaty - čistou a nevinnou Moeko, vtipnou Mao a Nao, která má až přehnaný zájem o literaturu obsahující "chlapeckou lásku". Díky svým kamarádkám objevuje Wakaba běžný studentský život, zažívá první výlety a dobrodružství, o kterých dříve ve své "zlaté kleci" jen snila. (Jeoffrey)

Promo 3

Terezinka198

Wakaba Girl je v některých ohledech až příliš krátké anime. Na druhou stranu, kdyby mělo stejnou délku jako normální epizody jiných seriálů, možná by mě tolik nezaujalo. Jednoduše řečeno – je to milé, roztomilé, soundtrack je klidný, takže se k tomuto tématu hodí. Aneb kterak bohatá slečna začne žít normální život a hledá kamarády. Pak přichází ty sladké chvíle „prvních zážitků“, aneb nakupování zmrzliny, společné pečení, první zalíbení v klucích, které náhodně potkají, aquapark, ohňostroje. A spoustu dalšího. Hodně jsem si oblíbila Nao Mashibu, protože sdílíme stejný zájem (BL) a byla mi sympatická svým vzhledem i hlasem. No a ty brýle byly jen jako sesterský znak :D po dlouhé době opět nějaký krátký seriál, který se mi hodně líbil. 4* za příjemný zážitek ()

Jeoffrey

Opět jedna z těch poklidných slice-of-life komedií, která vsází především na jistou roztomilost svých postav a na prezentaci jakéhosi rozporu v hlavní postavě, která i když je z velmi bohaté rodiny, tak má zájem o naprosto běžné věci a především styl "gyaru", což je, pokud jsem Wikipedii správně pochopil, v Japonsku jakási móda mladých, spojovaná s jistou rebelií. Prostě obarvené vlasy, nalakované a ozdobené nehty, výrazné oblečení a hodně make-upu, takže asi něco jako některá naše dnešní patnáctiletá děvčátka na diskotékách... No a za sebe musím říct, že s tímto anime nemám žádný problém a především Wakabu ale i její kamarádky shledávám jako velmi roztomilé. Navíc těch 8 minut na díl je u takovéhoto díla pro mě tak akorát, protože mi to nepřijde příliš krátké a ani mě to nestačí začít nudit. Animace mi přijde roztomilá a hudba, které vévodí podle mě velmi pěkný, veselý a velmi návykový opening, se mi velmi dobře poslouchala. Ze všech krátkých anime co jsem k dnešnímu dni viděl je pro mě Wakaba Girls rozhodně nejlepší. 8/10 ()