Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

biochem

Snímek zpracovává velmi aktuální téma, ale dost utahaným tempem. Ale pořád se to dalo sledovat v očekávání nějakého zásadního zvratu, který bohužel přišel s úplně prázdným koncem!!! Jako kdyby ve střižně ten konec někdo k filmu násilně přilepil... ()

Blackcream

Film jsem zhlédnul až po přečtení knihy, která by měla sloužit pro všechny závisláky na Facebooku a jim podobných vynálezů. Nebudu hodnotit knihu, ke které bych mohl určitě říct víc než k tomuto filmu. Jsem zaujatý, ale přišlo mi, že scénář se tak nějak úplně nepovedl. Byly vybrány jen určitě scény a ty pak za sebe tak nějak poskládány, aby to dávalo jakž takž smysl. Když už tady konečně film končí, tak to největší zklamání si nechává úplně na konec. Vážně jsem nepochopil, proč (proti knize) změnili konec. Filmový konec pak úplně naruší tu naléhavost konce, jaký je v knize. Osobně jsem tedy po konci filmu neměl potřebu se nad tématem nějak zvlášť zamýšlet opět - na rozdíl knize. Film tedy moc nedoporučuji. Knihu naopak určitě. ()

m.kucharr

Zmého pohledu dobrý nápad ale nedotažený. Tahákem je Emma a Tom ale svými hereckými výkony to bohužel nezachrání. Takovéto filmy by z mého pohledu měli těžit ze zápletky a ne z popularity hlavních hrdinů. Za mě 2/5 kvůli Hanksovi a Emmě. ()

Svatopluk.Vi

Jako člověk, kterého živí IT, jsem k filmu přistupoval trochu skepticky. Což o to - technologie jsou popsány vcelku pravdivě a nastolená idea je jasná - The Circle je dobrý sluha, ale zlý pán. Problém je v tom, že věci popisované ve filmu se dnes dějí a můžete se s nimi setkat v reálném čase, pokud máte chuť. Celým problémem pro mne bylo to, pokud se soukromá společnost rozhodla postavit se nad vlády (volby) a když se začalo mluvit o tom, jak se dostat k lidem, kteří služby nevyužívají či nechtějí využívat. Jenže když se podíváte do dnešní společnosti, tak lidé pro klid duše nechají ořezat svou osobnost, protože vědí, že většinu stejně "nepřeperou". Co mne však naprosto neuspokojilo, je otevřený konec. Jak to vlastně dopadlo? Kdo se chytnul za nos? ()

Brambory

Ten film má nenaplnený potenciál. Ale bolo desivé, že k niečomu podobnému smerujeme. Aj to, že väčšie firmy sa dnes začínajú podobať na sekty. ()

HanaZ

Zvedám hodnocení, protože je třeba vyrovnat potrefené husy, které se našly ve výkřiku "Transparentníííí!" a fanatickém pronásledování sekty (smečky), která se chce urvat ze systému a zakládá mnohem horší a strašně si to nechce přiznat. Tento film bude jednou svědectvím "ducha doby". No a taky toho, jak Hermiona definitivně odešla z Bradavic, Emma opravdu hrát umí. ()

Majo.evans

Čakal som viac.Koniec filmu slabý.Hermiona a Tom Hanks boli dobrí..Myšlienka filmu trochu naivná a chorá.Určite by im to neprešlo.Nejaké súkromie byť musí a kontrolovať a sledovať sa dá aj normálne. ()

Lalaith22

Koncept, který tu byl už mnohokrát a který se čím dál víc stává realitou. Ale bohužel také velmi nedotažený. Začátek filmu působí jako klasický vstup do sekty. Jedna naivní holka, kolem parta vygumovaný nadšenců a hlavně Systém. Systém, který vše řídí, ovládá, všechny baví, všichni jsou v něm dobrovolně a který chce víc. Víc dat, víc informací, víc uživatelů. Kladem na celém filmu je, že se celou dobu atmosféra stupňuje, zásahy do soukromí se zvětšují a člověk má pořád potřebu přemýšlet nad tím, co kdyby to fakt nebo reálné (nebo hůř, nakolik to už realita je). O to víc je trestuhodný useknutý závěr, kdy během dvou řekne hlavní hrdinka "konec, já to změním". Což hned udělá.... a je konec. Celou dobu si říkáte, proč se "majitelé" chovají, tak hloupě. Proč jí dávají kompletní přístup, jak to, že se sami víc nechrání. jak to, že to celé sakra nečekali, apod. ()

Simella

Drama? Sci-Fi? Pokud sci-fi, tak z velice blízké budoucnosti. Dokážu si představit, že opravdu hodně věcí by bylo možné zrealizovat technicky i nyní (maximálně by se mohla přetížit síť). Sci-Fi si osobně opravdu představuji jinak. A drama to tedy opravdu nebylo. Zřejmě se mělo jednat o film, který měl upozornit mladé na nástrahy soc. sítí a internetu, ale vyznělo to velice nepravděpodobně a naivně. Nováčka ve firmě hned na začátku kontaktují největší hlavouni, aby jim pomohla firmu změnit? Každý s trochu jinou představou. Tomu věří možná jen v Americe náctiletí diváci, jinak nevím. Film se snažil rádoby polarizovat názory ohledně ztráty soukromí vs. sdílení svých životů se všemi, ale tak okatě, až to bylo místy trapné. Odkaz na velké technologické giganty (jak ve formě firmy, tak jejího vedení) byl od začátku jasný. Závěr filmu se v podstatě rozplynul, čekala jsem velký "AHA" efekt, alespoň v rámci tohoto nudného scénáře, ale nic takové nenastalo. Pro lidi, kteří si váží svého času tento film opravdu nemohu doporučit, ale možná je to tím, že jsem už nějaký ten rok není cílovým publikem. ()

stativ

Celé mi to přišlo jako dobrý úvod do napínavého sci-fi thrilleru. Kdyby to trvalo půl hodiny a pak došlo na to napínavé. The Circle končí ve chvíli, kdy to vypadá, že se film celý rozjede. Není to špatný film, stopáž je naštěstí kratší, zahraný je podle mého dobře, ale podivné tempo ve mě nechává rozporuplné pocity a kvůli tomu The Circle prostě víc než na průměr nedosáhne. ()

leafroller

Problematika sociálních sítí je v dnešní době superaktuální a přesto se jí filmová branže v podstatě vyhýbá. Circle klade mnoho otázek a otevírá nespočet témat pro zamyšlení. Líbilo se mi, že se tvůrci téměř zdrželi sdělování svého názoru a ponechávají otázky pootevřené úsudku diváka. Jsou sociální sítě spíše pozitivní nebo naopak? Kam až lze zajít v otázce porušování soukromí? Je v současném nastavení společnosti udržitelné, aby se nedaly zneužívat? Co je vlastně zneužívání sociálních sítí? Atd. atd. atd. Vzhledem k této šíři problémů a délce filmu jsou témata zpracovaná spíše rámcově, což ovšem není na škodu a naopak to otevírá prostor následné diskusi. Circle je (po např. Colette) dalším snímkem, na který by měly chodit děti v rámci školních představení. Já osobně jsem nadšený. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců