Circle: Uzavretý kruh

• Slovensko The Circle (viac)

Svet bez hladu. Svet bez vojen. Svet bez chorôb. Neobmedzené možnosti. V úchvatnej a najväčšej high-tech spoločnosti The Circle neexistuje problém, ktorý by nebolo možné vyriešiť. Jej technológie majú moc doslova zmeniť svet. Práve sem, do zamestnania snov, nastupuje mladá a ambiciózna žena Mae (Emma Watson). ZDIEĽAŤ ZNAMENÁ STARAŤ SA! Šéf a zakladateľ (Tom Hanks) spoločnosti je vizionár, ktorý vybudoval v spoločnosti Circle raj na Zemi a ktorý túži po dokonalom svete. Jeho receptom na pokrok a na šťastné a spokojné ľudstvo je svet bez tajomstiev, úplná otvorenosť a transparentnosť všetkých ľudí, zdieľanie všetkého. . . a sledovanie.... SPRÁVAŠ SA HORŠIE ALEBO LEPŠIE, KEĎ ŤA NIEKTO SLEDUJE? Mae je obklopená vymoženosťami supermodernej spoločnosti. Ohromená ideálmi sa na návrh samotného šéfa Circle zapojí do experimentu, ktorý by šťastie a pokrok v spoločnosti mohol rozšíriť do celého sveta. Paralelne s tým začne stretávať tajomného muža. Stane sa jej nový život rozprávkovým snom alebo dostane príchuť hororovej nočnej mory? Bude mať kruh, do ktorého vstúpila, cestu von? KTO MÁ TAJOMSTVÁ, KLAME! (Bontonfilm SK)

Indian0

Zaspával som pri tomto filme. Film pozdvihla Ema a u toho to končí. Myšlienku to malo dobrú, ale spracovanie "pomalé", bez tej správnej šťavy. 40% ()

Kushina

Jediné co se mi na filmu líbilo byla Watson a to, jak film ukazuje na to, jak dokáže technologie ublizovat a brát lidem energii a soukromí a možná lidstvo i zničit. Za chvili se už ani soukromě nevysereme. Jinak Hanks zklamal a celkově film nepůsobil moc inteligentně. 50% ()

Scaevola

Mrazivé drama o pozitivním světě, k němuž hrdě a nadšeně kráčíme, nebo zmatený a nic neříkající výplod, který si zbytečně a otravně stěžuje jako stoletý stařec? Snímek obdivuhodně lavíruje mezi oběma extrémy, nechávaje rozhodnutí zcela na divákovi (srov. finální proslov hlavní hrdinky a její následný pohled z loďky na kameru), za což mu nepokrytě tleskám. Z čistě formálního hlediska je sice nutno dodat, že ústřední myšlenka naprosto zastínila všechny ostatní aspekty filmu a že vlastně není nutno jej vnímat podruhé (jak příznačné), ale to vše nic neubírá na síle této, nadneseně řekněme generační výpovědi. ()

Tuty

Bohužel příliš jednoduchá až naivní myšlenka nepřinášející nic nového. V podstatě dnes těžko věřit tomu, že se má odehrávat v budoucnosti. Nevyužitý Tom Hanks, ale krásná Ema to zachraňuje. Výborně to vystihl Pomo, v lepších filmech by konec tohoto filmu byl v podstatě scénáristickým začátkem... ()

belinko

Pomo má pravdu, že film končí tam, kde by sa film, čo sa zapíše do dejín ešte len rozbiehal. Nápad skvelý, ale nedotiahnutý do konca, pretože tej zloby z poukázania na pointu filmu mohlo byť podstatne viac. Byť film dlhší a hlavne postavy Toma Hanksa a Pattona Oswalta viac rozvinutejšie, dalo sa z tejto "rodinnej drámičky" vyťažiť veľmi krásna psychologická dráma. Pridať ešte štipku sexu s narušeného súkromia a búrlivé pobúrenie verejnosti a film by vo mne zanechal mnoho nepekného. Tak ako dobrý film má. Ale, solídna štvorka, najmä za krásne HD pehy Emmy. ()

HennessyVSOP odpad!

Tak tohle je nejvetší agitační sračka, co jsem viděl od dob Hvězdné pěchoty, která byla alespoň armádně debilní. Dal bych tomu tak dvě hvězdy, kdybych poslechl instinkt a vypnul to před koncem, ale ne. Film končí úplně jinak, jeho pointa je naprosto jiná než celou dobu čekáte v kontextu toho, jak se tahle nudná hovadina vleče. Tohle není film o tom, jak sdílení každýho prdu na sociální síti a ztráta soukromí ničí lidem životy a jak si svůj privátní život stojí za to chránit. Tohle totiž končí poselstvím, že jen 100% otevřený život a celková ztráta anonymity a soukromí jsou cestou vpřed k lepší, zřejmě komunistické, společnosti. Obsahuje mraky nebezpečných myšlenek, např. že volby nejsou v demokracii právem ale povinností. Nejnebezpečnější film posledních 10ti let a Hanks a Watson u mě ztrácí na popularitě za to, že jsou ochotni se na takovém hovnu podílet. ()

RomaS

Circle je je takový sociální experiment jak by mohlo technologické pozlátko zabalené ušlechtilými úmysly dorůst monstrózních rozměrů a sektářského fanatismu. Nicméně film to dávkuje postupně a tu mezní čáru mezi tím kdy už nechci víc máme každý někde jinde. Prostředí, herci a dialogy vás dostanou a celý film i díky postupné gradaci uteče velmi rychle. Nicméně baví mě si číst některé komentáře o té zlé technologicko-sociální trojce/čtyřce, která nás všechny špehuje a vykořisťuje. Proč si stěžovat na něco co nepoužívám. A ano, opravdu, jde se toho vzdát a dokonce takové lidi znám. Pokud to používám a stěžuji si na to, tak nejsem nic jiného než pokrytec. Vždyť i komentář napsaný zde má stejný princip jako na FB. Pokud mám tu potřebu můžu si ho napsat na svém offline počítači na Linuxu nebo do svého bloku zamčeného v trezoru. Jak je libo. Nejsem zastáncem sdílení veškerého soukromí, ale líbí se mi, že google ví co si prohlížím a na místě povinné reklamy mi nabídne bazarová auta, která jsem včera hledal místo ultratenkých vložek. Když mě to začne vadit, smažu si cookies a jedu znova. Nebudu to dál rozebírat, ale každý máme tu volbu a o to jde. Někomu to tak může vyhovovat, tak mu nebudu vnucovat co se líbí mě. Tak ticho. ()

Elisson

Film o tom, čo sa stane, keď sa necháme ovládnuť Googlom a Facebookom. Hoci neverím, že hoc Amíci by mohli byť až tak blbí ako tí v tomto filme....Hlavná hrdinka a jej vývin sú absolútne nevysvetliteľné. Najprv je tichý introvert a pomerne normálna, neskôr sa zmení na tupú fanatičku, ktorá si myslí, že pomáha svetu, tým, že ho zničí a nakoniec....nakoniec si myslí, že všetko na dobré obrátila, keď dopomohla k tomu, že na svete nebudú žiadni zlosynskí šéfovia, len zombíci bez vedenia :-D ()

DaNvYto

Film o vymletých mozcích a obětech technologických "pokroků". Evidentně ještě dlouhá léta moudří budou převážně ti staří, ne mladí co lezou z univerzit. Nečekaně. ()

bonovox

Nie príliš vydarená dráma ktorá je svojim obsahom v dnešnej dobe poriadne aktuálna. Škoda nedotiahnutého konceptu nakoľko v samotnom závere to začne byť zaujímavé a v tom film skončí. Emma sa mi do hlavnej úlohe príliš nehodila, naopak Hanks potešil v netradičnej úlohe. ()

Ace.A.T.L.

Skvělá myšlenka filmu. Konečně se i hvězdy plátna přidaly k ukázání toho, jak je svět závislej na sociálních sítích. Film je nenucenej, hodně příjemně koukatelnej, obsazení super a filmem jen proplujete, bez zadrhnutí. Je super odnést si ze shlédnutí filmu i zamyšlení. Za mě pěkný 4* a DOPORUČUJU(zvlášť ovečkám sociálních sítí) ()

esmoke

Film podle knihy měl být inteligentním varováním proti dnešní online sociálnímu životu. Není to sci-fi a jde v něm spíš o to lidi a společnost. Emma Watson není, podle mě, dobrá herečka a její postava je zahraná jako úplně pitomá pipka (scény s otcem jsou vyloženě na hlavu), které není důvod fandit. To Tom Hanks si roli vyloženě užívá a na konce je to sympaťák. (2D dabing) Rozpočet: $ 18 miliónů, Tržby: $ 20,497 miliónů. ()

tybro

No tyvole, dost šílená nalevárna, jejíž obavy vychází z následku a ne z příčiny. Chceš vidět o čem film je, koukni na posledních 5 min, vše ostatní je jen vata. ()

Brambor16

Emma Watson bomba. Tom Hanks kdo by ho nemiloval prostě borec řeknete si jo to se jim určitě povedlo a bylo to i šíleně zajímavé co se týče nahrávání na internet celý svůj život od rána do večera fakt super myšlenka ale jako co to bylo za pointu ten konec ? No jako tři hvězdy za průběh filmu ale vyvrcholení je o dvě dolů. V tomhle filmu se to očekávalo jako základ jít na to do kina jsem nasraná že jsem vyhodila peníze. ()

Emperor1

Děsivý film od začátku až do konce ... názorná ukázka toho, jak to může dopadnout, když to někdo myslí s druhými dobře a má moc to dobro prosadit ... a taky toho, jak jsou lidi jako celek stádně hloupí ... doufám, že se mé introvertní a lehce sociofobní já, moje děti, či děti mých dětí něčeho podobného nedožijeme ... ale když člověk pozoruje dosavadní trendy, tak nám moc šancí nedávám ... myšlenka, zpracování, Emma Watson a má deprese po shlédnutí filmu - to je za čtyři body (byl jsem v pokušení dát pět za Hanksovo nečekaně přímočaré hodnocení nastalé situace na konci filmu) ... ()

el_chorro

Ach jo... tak dobrý námět, herci a snad i začátek filmu... ...a tak hrozně to tvůrci po*erou. Až mám chuť je vytrestat ještě jednou hvězdou dolů :-) ...ale ne: 1*za super námět k zamyšlení, 1* Tom a 1* Emma... celkově dobrý! ALE!!! ()

Retrostalker

Je to zle natočené a nudné, ale presne dnešná a budúca de-generácia bez súkromia, bez slobody, závislá od sociálnych sieti... Je to smutné, ale je to tak! A bude horšie... Nech žijú zlaté časy bez internetu! ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců