Charleyho teta

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Hra Brandona Thomasa Charleyho teta je večne živou a aktuálnou komédiu zo života študentov, ktorá baví svet už vyše storočia. Tentoraz nám ju ponúkajú tvorcovia z DJGT vo Zvolene. Dej hry Brandona Thomasa Charleyho teta sa odohráva vo vždyzelených záhradách Oxfordskej univerzity a hlavnými protagonistami sú študenti, ktorí svoje nádeje upínajú na príchod brazílskej milionárky, tety jedného z nich. Vytúžená teta ale mešká a záležitosti lásky nemôžu počkať. Študenti spolu s dôvtipným komorníkom preto vymyslia originálny spôsob, ako chýbajúcu tetu nahradiť. Čo však urobiť, keď sú zrazu tety dve a v záhrade sa kopia neohlásení hostia? (STV)

ladyboleyn

Absolútne úžasné spracovanie Thomasovej hry. Výkon Riša Sanitru je neskutočný, jeho prevedenie ako ženy nie je ofenzívne, ale poskytuje nadhľad na určité aspekty. Jedna z najlepších hier a rozhodne jedno z najlepších prevedení, aké som kedy mala možnosť vidieť. Ďakujem za skvelý zážitok. ()

dogrose

Autoři této slovenské verze asi počítali dopředu s intelektuálně znevýhodněným publikem, jinak si neumím vysvětlit tento laciný počin zvolenského divadla s pokleslým humorem a podbízivými sexuálními narážkami, z nepochopitelných důvodů je vše divákovi osvětlováno a komentováno, tohle si Teta nezaslouží. Nevěřím tomu, že by to na Slovensku neuměli líp. ()