Antifašisté

• Švédsko Antifascisterna (viac)
Švédsko / Grécko, 2017, 74 min

Tento dokument nám odhalí, jaké motivace a názory se skrývají pod kuklami militantních antifašistů. Rok 2013, neonacisté napadají poklidnou demonstraci ve Stockholmu, v Řecku je neonacistická strana Zlatý úsvit třetí nejsilnější stranou v parlamentu. V Malmö končí antifašista Showan Shattak pobodaný v komatu poté, co jej napadla skupina neonacistů. Dokumentární portrét antifašistů z Řecka a Švédska se věnuje několika klíčovým figurám hnutí, motivacím a politickým názorům, které zastávají a věnuje se otázkám násilí a militantnosti. (Aerofilms)

EnzoMatrix

Film nenabízí nějaké všeobecné pravdy, ani nemá ambici dokumentovat celkovou podobu scény v Řecku nebo Švédsku. Je však rozhodně zajímavou sondou do toho jak funguje antifašismus ve zcela odlišných podmínkách než jsou například ty naše. P.S. Done Martini, až si budeš příště potřebovat ublinknout, použij záchod, ne klávesnici... ()

Arsenal83

Všade je vraj údajný rasizmus, po celej Európe sú milióny náckov a ďalšie bláboly odznejú v tomto účelovom a neobjektívnom dokumente. Pritom kto otvorí oči tak vidí, že najväčší bordel v uliciach robí práve Antifa a podobní pomätenci. Oni hádžu po ľuďoch kamene, oni rozbíjajú výklady, oni zapaľujú autá. Aj s pomocou migrantov rôznej generácie a ich detí. Extrémisti kričia "chyťte extrémistov". Už sa teším, ako sa vo Švédsku dostanú k moci islamisti. Tí potom tým antifákom konečne ukážu, čo je multikulturálna tolerancia. ()

Marze

Švédové jsou pro nás tajemný národ. Viděl někdy někdo nějakého živého? V nemainstramových dokumentech o Švédsku se ukazuje, že si Švédové jako první na světě v roce 1974 odhlasovali multikulturalismus - možnost přistěhovalců si udržet svou vlastní kulturu po desítky let a od začátku se podílet na sociálním systému podpor. Jeden dokument popisuje katastrofální stav v Malmo, z něhož se stalo zločinecké město gangů přistěhovalců s nejhorším školstvím v zemi. 40% obyvatel jsou zde kvůli nízké porodnosti Švédů imigranti. Tento dokument začíná dramaticky demonstrací "sluníčkářů" , na kterou vtrhnou noži ozbrojení "náckové". Poté co maminky s kočárky utečou, jeden z tvrdého jádra zradikalizovaných "sluníčkářů" jednoho z "nácků" bodne nožem a sedí 5,5 roku ve vězení. Vítejte v podivném Švédsku, kde média fungují s podobnou cenzurou jako v bývalých komunistických státech. Vědecké články jsou cenzurovány a když vysokoškolský profesor řekne nehezké slůvko proti imigrantům, je vyhozen na dlažbu. Toto společenské podhoubí dokument vůbec nezmiňuje a jen do omrzení ukazuje demonstrace "nácku" a "sluníčkářů" a to nejen ve Švédsku , ale třeba i v Řecku.. ()

Han_Quintet odpad!

Tak si to shrňme . První část této parodie na dokument ve kterém nevystupuje nikdo kromě lidí, kteří se hrdě labelují "aktivista", kteří očividně mají naprosto tendeční sklony glorifikovat antifu a z druhé strany tam nikdo nevystupuje. První část této parodie na dokument, je věnována jendomu z vrahů, který ve drezu známé teroristické organizace podřízl ve švédsku, obyčejného člověka, který šel protestovat proti migraci. Tato parodie se jej pak snaží vylíčit jako oběť celého "fašistického stystému"(protože jak se dozvídáme dále každý stát je fašistický a je třeba je shrnout v čirou komunistickou anarchii) Po této úvodní pasáži následuje lamentování nad tím, že všude po světě se konají jen demonstrace neonacistů, nacistů a fašistů, protože nikdo jiný neřízenou migraci přeci neodmítá! Neuvěřitelná agrese a stupidita špatně vzdělaných lidí v drezu antify, která si nárokuje výsotné právo na to tvrdit, že migrační politika neexistuje a veškeré snahy se k politickému tématu migrace vyjádřit kriticky je projev rasismu a xenofobie. V další části se dozvíme že je dobré napadat a házet molotovy na policajty protože jsou součástí fašistického systému demokracie.......dál jsem se na tu sračku odmítal dívat. Děsivá přehlídka všech sociopatů zaštítující se dobroserstvím. ()