Tri atraktívne ženy v najlepších rokoch spája nielen priateľstvo, ale aj firma, v ktorej pracujú ich manželia. Tí sa však správajú k nim násilne alebo nevšímavo. Jeden svoju ženu bije, druhý skrýva doma zbraň ako gangster a tretí odmieta sex, pričom skrýva časopisy s gay pornom. Všetci traja muži onedlho naraz tragicky zomrú. Vdovy sa tešia na získanú slobodu, bohatstvo i privilégiá, ale ich predstavy nového, spokojného a finančne zabezpečeného života sa zrazu prestanú napĺňať a nezodpovedajú skutočnosti. (TV JOJ)

Recenzie používateľa mira007 k tomuto seriálu (10)

Čierne vdovy (2019)

Seriál Primy dle finské licence o třech podceňovaných puťkách, které spáchají pumový atentát na své nepovedené manžele má pár pozitiv: 1) Tarrantinovský námět 2) obsazení 100%, Čvančarová, Siposová, Plodková famózní 3) snaha o moderní, svižný seriál. Bohužel hodnocení srazilo následující: 1) promarněná možnost zpracovat solidní námět ve způsobu vyprávění a logice ( chápu, že týraná žena se chce zbavit tyrana, ale zbavit se muže, který se chová divně a druhý, že nenaplňuje sexuální život? ) 2) snaha o moderní seriál skončila na půli cesty jako Tátové na tahu - méně vtipu než by člověk čekal a místy to vypadá jako klasická produkce komerčních televizí z devadesátek 3) zatímco vdovy jedou v žánru dobré černé komedie, Policie ČR s čestnou vyjímkou Bolka a mrazírenská mafie jedou v žánru absurdní komedie alá Laurel a Hardy. ()

Episode 1 (2019) (S01E01)

Seriál dle finské licence o třech ženách, které nechají své manžele vyhodit do vzduchu začne přímočaře, doslovně jak pro ty nejhloupější diváky. Celý první díl nepřekročí hranice klasického seriálu našich komerčních televizí krom brilantního výkonu Čvančarové a stále zatraceně sexy Lucie Siposové ) takže nápad to má, ale provedení kulhá ( nejtrapnější je přehrávání narážek na Brno v podání Vondráčka ) Dvě hvězdy dávám jenom za to, že v prvním díle byly ukázky, co bude v druhém díle a to mne přesvědčilo, že na to mrknu. ()

Episode 2 (2019) (S01E02)

Baví mne temperamentní Lucia postrach ulicia, pár sekund nadějných, ale jako celek bída - trapnost, snaha o grotesku alá slunce seno ..... tak vám nevím. ()

Episode 3 (2019) (S01E03)

Pobavil letecký den Hájka, Beretová jako sexy barmanka jinak celkem děsně nudný díl, ale nějak jsem si na to už zvyknul. ()

Episode 4 (2019) (S01E04)

Tak nevím, je to jakési nucené,silové, chybí tomu lehkost vtipu. Trochu se tlačilo na pilu na téma sexu a vztahů ( samozřejmě jen verbálně), a já chtěl dát jen jednu hvězdu za Lucii Siposovou v jogínské poloze na Ptáka, páč jsem asi hodinu potom přemýšlel jestli bych to jako zvládl já sám, ale dám dvě protože ten závěr byl trochu lepší. ()

Episode 5 (2019) (S01E05)

Jediná nadprůměrná a trochu řekněme inteligentní linka je Plodková vs. Blažek/Beretová , Čvančarová vs. drážďanská mrazírenská vražedná mafie zavání brutální groteskou ale jestli si něco zapamatuji z pátého dílu, tak je to heslo "sex prodává" protože pět dní před premiérou uvolnila Prima do bulváru scénku s Lucií Siposovou jak se celá nahá vykloní ze sprchy a na půl sekundy ukáže bradavku na pravém prsu. Samozřejmě jako příznivec filmové nahoty oceňuji Luciu - jen tak dál, odvážné štěstí přeje, ikdyž se na té odvaze veze i kolega Maryško bez slipů, ale uvolnit tento pikosekundový záběr cíleně mi přijde dost úchylný. To opravdu mají změřeno, že když se provede reklamní kampaň s jednou bradavkou pět dní před premiérou dílu jednoho seriálu, tak stoupne sledovanost o xy procent? Myslím, že přesně tyhle akce dělají z filmové nahoty místo něčeho přirozeného právě skoroporno... tedy pokud ta sledovanost stoupne opravdu o dvojnásobek, tak škrtám slovo skoroporno a tleskám za užasný marketing. ()

Episode 6 (2019) (S01E06)

Až šestý díl šlape jako dobrá zábava celou délku. ()

Episode 7 (2019) (S01E07)

Bolek jako tango tanečník za tři hvězdy. ()

Episode 8 (2019) (S01E08)

Začátek posledního dílu: nájemný vrah , který stojí za Čvančarovou se rozhlédne široko daleko, aby zkontroloval, že nikdo nikde není. Když usoudí, že je opravdu nikde nikdo není široko daleko, tak vystřelí a v momentě výstřelu kde se vzal tu se vzal skočí do dráhy letu střely nevlastní syn Čvančarové a zahrání jí život a o půl sekundy později na nájemného vraha skočí Polívka.. zase kde se vzal tu se vzal ... normálně nelogičnosti u takového typu seriálu neřeším , ale .... a nakonec ten konec beru celkem pozitivně, jak jinak konkrétně by to mohlo skončit a nebyla to tragédie pro zúčastněné nevím. ()

Episode 1 (2023) (S02E01)

První díl druhé řady není stoprocentní, ale ta ústřední trojka spolu výborně fungujou a občas vtipně zahláškujou, že se člověk i pobaví. Zápletka komediální, takže přiznané hlouposti beru s pobavením a tentokrát v tom nehledám smrtelně vážně Případy 1. oddělení (2014) jako jiní. ()