Renatu, Johanu a Veroniku spája nielen priateľstvo a firma, kde pracujú ich manželia, ale aj ich spoločná vražda. Tri mladé vdovy sa tešia, že začnú žiť svoj sen o novom šťastnom živote, ale cestu im začnú komplikovať rôzne prekážky. Nielen tie, ktoré predpokladali, že vzniknú počas vyšetrovania úmrtia ich manželov dôsledným brnianskym kriminalistom Olinom Nekulom, ale aj ďalšie šokujúce problémy a komplikácie, ktoré rozhodne neočakávali. (TV JOJ)

hwnd

Fakt nevím, námět mi přišel fajn, obsazení +- taky, ikdyž je evidentní, že na množství produkovaných seriálů máme buď moc málo herců a nebo málo odvahy obsazovat neokoukané tváře. Ale zbytek je tragédie. Námět je evidentně na 8 dílů nedostatečný. A hlavní linka, která dodává humor je naprosto dokonale ultratrapná. Nevím, jestli to někde opsali nebo nedejbože vymysleli, ale držet humor na tom, že brňáci jsou idioti, co neznaj metro a na druhou stranu že pražáci jsou idioti, co neviděli nikdy brňáka, no to bylo peklo. Snad úplně první reakce sektretářky vyloudila jakýsi půlúsměv a to by tak jako stačilo, že se to potáhne zbytkem dílu, no tak to jsem fakt nečekal. Díl ještě zkusím, kam že se to bude posunovat, no bez ideálů. ()

IvcaSammet

No jo, my pitomci z Moravy netušíme, co je metro nebo jak vůbec vypadá Praha :) Ach bože, námět vypadal skvěle, to by to ale nebyli Češi, aby to nezahodili úplně někam do pryč ... Chtěla jsem tomu dat odpad už jenom z principu, ale neudělám to. Občas mě Černé vdovy trochu pobavily, herecké výkony byly skvělé, takže tomu ještě šanci dám. I když je fakt, že od Primy se toho asi moc zvlášť očekávat nedá ... ()

Franki69

Vybuchující výletní lodě se v českých seriálech hned tak nevidí. I když je to poměrně nezdařilé CGI. Ale obávám se, že úvodní exploze je předznamenáním celého díla. To nejlepší bylo na začátku a zbyly jen různě poletující trosky. Linka „moravský kriminalista mezi pragocentristickými křupany“ je vyloženě otravná. Hlavní hrdinky, intelektuálně a technicky zdatné a schopné nějak (čertví jak vlastně) sestrojit bombu, za kterou by se nestyděl Mosad, scénář odsoudil do role „kravek“, které v rámci „ vdovského truchlení“ hltí seznamky erotickými seznamovacími inzeráty a tak podobně…Mrknu ještě na jeden díl, ale tenhle první za víc než 20% nestál…Jen nám může bejt líto, že za ty prachy, co to stálo mohla bejt koupená třeba švédská verze (https://www.youtube.com/watch?v=a-PfVd4zFL4) ()

Karp

Ono to není zase tak zlé, jak to podle komentářů vypadá. Určitě lze říci, že první díl byl zbytečně dlouhý a bylo možné jej sestříhat. Důvody k vraždě byly načrtnuty v podobě tří manželů v režimu absolutních hovad. Zvolené lokace patřily jistě k těm pěknějším částem seriálu a potěšila i určitá jednoduchost nejméně dvou hlavních hrdinek. Tím se dostáváme z předpokládaného schématu tří ušlechtilých žen, které se zbaví svých manželů. To, co se jeví jako negativní, je prostota zbývajících postav, které představují spíše pokleslejší formu televizní zábavy, ať už v podání Bolka Polívky, Jana Vondráčka nebo i Martina Myšičky. To záměrné vidláctví hodně celý seriál sráží. Dle mého měl být do českého prostředí přetaven spíše jako souboj v zásadě běžného policejního aparátu nepostrádajícího určitou laskavost a cílevědomost B. Polívky, nadbíhajících milenců či příbuzných s onou trojicí více či méně prostých žen, kterým vlastní omezenost, náhoda, štěstí nebo i přátelství přeje či nepřeje. Prozatím jsem ale zvědavý, jak se bude děj vyvíjet dál. Pokud tato motivace zmizí, půjde hodnocení dolů. 2,5* ()

Caine odpad!

Prima se opět překonala. Jestli chtěli stavět onu "komediálnost" na urážení Brna a Moravy, tak stejně z toho nakonec vyšli jako kreténi Pražáci. Inteligenci tvůrců (a vlastně i jimi vytvořených postav) dokreslil vlastně už úvodní záběr. Jet z Pahy na Vranov přes Pálavu a Nové mlýny vypovídá mnohé... :-))))) Zápletka je pak dost na vodě (a tím nemyslím tu vybouchnutou loď), kdy motivaci k vraždě má snad logicky jen jedna z hrdinek. Hlavně "nymfomanka", co si nevrzla 2 a půl roku, bo ji vlastní manžel nechtěl - to je slušný WTF. Hlavní postavy mi přijdou jako značně nesympatické slepice, kdy nějakou inteligenci z nich ukazuje pouze Plodková (a i jako herečka se mi jediná líbila). Jejich schopnost vyrobit doma bombu musí v sobě zahrnovat asi nějakou vyšší moc. A elitní vyšetřovatel vražd bez služebního auta a s extrémně přehrávaným hantecem je pak asi kapitola sama o sobě. ()