Mladý pár se stěhuje do staronového domu. Při pohledu na nemovitost oběma dochází, že nebude jednoduché se s žalostným stavem domu vypořádat. Během úklidu kolem domu se nový majitel pozastaví u půdy, kterou doposud neprozkoumal. Tam mu do očí padne stará truhla. Jaká tajemství může skrývat a jaký příběh za ní může stát? (VepekaCritic)

ZHODNOTITEL

"Jednoduché to určitě nebude." Chee, chee, velmi spisovneee. Plus hrozný zvuk. Nezajímavý střih především u dialogů. Pěkné je to po kamerové stránce hlavně v těch válečných scénách. To je skoro jak od někoho úplně jinho. Ale proč ty náckové mluví česky nechápu. Hudební doprovod je děsnej myšmaš. Na druhou stranu na amatérský film to není zas až tak moc zlé. ()

blackrain

Starý dům, stará půda ukrývající velké tajemství. Jako malá holka jsem chodívala v našem domě na půdu a probírala se starými věcmi. Vymýšlela jsem si k nim nejrůznější příběhy a představovala si komu asi patřily, kdo je držíval v rukách. Takže, tenhle námět považuju za dobrý nápad. Fotografie jsou k to mu jako stvořené. Na amatérský film to opravdu nebylo zlé. ()

honajz2

V rámci amatérského filmu to na ty 3* je. Na stopáž celkem zajímavě vymyšlený příběh, ačkoli konec ho kazí. Scénář pokulhává, kamera celkem ujde, zvuk špatný, herecké výkony špatné i na amatérský film, kromě generála, ten řval docela dobře. Ani to moc nenudí, ale ten film má spoustu, spoustu chyb, které se prostě a jednoduše nedají ignorovat. Začátek mi připomněl jednu českou hru, u které si absolutně teď nevybavím název, jenom vím, že hlavní hrdina je na vesnici někde v pohraničí a najde tam nějaké divné fotky a snaží se tam na něco příjít a souvisí to se vzpomínáním na události z druhé světové války, na víc si fakt nevzpomenu. Jinak, tenhle film je celkem průměrný, ale dá se. Ondřej Veverka není žádný packal, ani žádný zázrak. 3* ()

• Realizace celého filmu je založena na domluvě. Rozpočet byl téměř nulový, pokud nepočítáme catering. (VepekaCritic)
  • Film je čistě amatérský. Ze štábu a účinkujících nemá nikdo žádné odborné zkušenosti s kinematografií. (VepekaCritic)