Cizinec s násilnickou minulostí se během světové hospodářské krize vydává ve státě Iowa za kazatele a shromáždí farmáře, aby zahájili stávku. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (11)

Zatracení (2017)

O seriálu jsem se dozvěděl díky yvoně, takže jsem čekal solidní podívanou, a tu jsem i dostal. K celému seriálu jsem měl jen pár nepříliš podstatných připomínek, jinak jsem byl velice spokojen. Američani mě příliš neberou, ale k období prohibice a hospodářské krize jsem si vytvořil hezký vztah, protože filmy a seriály, které tuto dobu popisují, nejsou většinou patetické, neopěvují patriotismus, ale zato mívají kvalitní příběh. 4*+ ()

Sam Riley's Body (2017) (E01)

Téma seriálu mě zaujalo, první epizoda mě uvedla do příběhu z amerického vidlákova v době velké krize a trvající prohibice, tvůrci vytvořili slušnou retro atmosféru i celou řadu zajímavých postav a byl bych ještě spokojenější, kdyby opět nedošlo na povinné kvóty. Jediná prostitutka, která umí číst, musí být pochopitelně černoška a jednou z nejdrsnějších postav musí být pochopitelně žena. Nic bych proti tomu neměl, kdyby se děj neodehrával v roce 1931, takto mi to připomíná sci- fi. ()

Which Side Are You On (2017) (E02)

Pořád si myslím, že by se tvůrci amerických filmů a seriálů měli zamyslet nad aplikací současných kvót do retro záležitostí, ale jinak jsem zatím se seriálem vcelku spokojen. Děj opět nebyl ani na chvíli nudný, navíc jsem se dozvěděl o (pro mě zatím neznámé) odnoži Ku Klux Klanu (Black Legion), a slušně jsem se bavil. ()

One Penny (2017) (E03)

Musím přiznat, že mě zatím seriál hodně baví, velký podíl na tom má určitě výborně zvládnutá dobová atmosféra, ale i některé fakt zajímavé postavy. V této epizodě si mě naprosto získal váhavý šerif Don Berryman, Christopher Heyerdahl se mi líbil už v Hell on Wheels a tady to jen potvrzuje. ()

The Emperor of Ice Cream (2017) (E04)

Ach jo, už zas. Nebýt té neskutečně ohrané věty: "My trpíme už 300 let.", ohodnotil bych epizodu pěti kousky, ale všichni ti trpitelé už mi fakt lezou na nervy. Já jsem určitě taky strašně trpěl, hlavně za protektorátu to byla na gestapu hrůza a taky furt nebrečím. Jinak to byl ale velmi povedený díl, u kterého jsem se prostě nemohl nudit. ()

Den of Lost Souls (2017) (E05)

Ani pátá epizoda nevybočila z dobře nastaveného kurzu, takže jsem neměl důvod ke snižování hodnocení. K páté hvězdičce mi tam ale přece jen něco chybělo, i tak jsem byl opět spokojen, ta atmosféra třicátých let se mi fakt moc líbila. Využití odložených pánů z Chicaga mě moc pobavilo. ()

In Wyoming Fashion (2017) (E06)

Tvůrci tentokrát ve větší míře využili retrospektivní scény, které jsem celkem ocenil, protože jsem se díky nim seznámil s událostmi,o nichž se zatím mluvilo spíše v náznacích. Seriál se už ale dostal do své druhé poloviny, takže bylo evidentně nutno přijít i s nějakým tím vysvětlením. ()

A Different Species (2017) (E07)

Řekl bych, že jsem viděl zatím nejpovedenější epizodu seriálu. Kromě obvyklé skvělé atmosféry přinesla pořádnou dávku akce, napětí, pokusů na lidech i špionážně- detektivních scén. Bavil jsem se výborně, a kdybych se chtěl nudit, nedokázal bych si na to najít prostor. ()

The Goodness of Men (2018) (E08)

Pravda, epizoda nebyla tak nabitá děním jako předchozí díl, ale byla i tak nadmíru zábavná a přinesla poučení: pokud chce někdo přerušit lynč, nebijte ho klackem, když máte mnohem lepší možnost. Také jsem se rád seznámil s důvodem pro vznik farmářských trhů. ()

Dark Was the Night, Cold Was the Ground (2018) (E09)

S každou další epizodou se u seriálu bavím víc a víc. Asi to bude tím, že tvůrci opět vsadili na akci, kterou navíc velmi pěkně zvládli, i když bych nějaké ty připomínky měl. Například výbuch v kůlně s potravinami byl dobrou volbou, ale překvapilo mě, že to ta dřevěná skořápka ustála. Podobně bych k likvidaci náklaďáku s kulometem použil jen jeden granát, proč takové plýtvání? Ale to jsou jen drobnosti, bavil jsem se výborně. ()

God's Body (2018) (E10)

Je velká škoda, že tvůrci seriálu evidentně počítali s natáčením další řady, některé záležitosti, které rozpracovali a nechali otevřené, tak vyzněly poněkud jalově. Ale já jim to vlastně ani nemám za zlé, alespoň bylo vidět, že ve svou práci, na rozdíl od hlavounů nahoře, věří. ()