The Son

USA, (2017–2019), 14 h 31 min (Minutáž: 42–49 min)

Predloha:

Philipp Meyer (kniha)

Hudba:

Nathan Barr

Zahn McClarnon, Tatanka Means, Paola Nuñez, Pierce Brosnan, Henry Garrett, Jess Weixler, Electra Avellán, Sydney Lucas, David Wilson Barnes (viac)

Zlty_Dodo

Dej fičí od druhej polovice 19. storočia do cca 1915 so zábleskami do nedávnej minulosti.. Texas plný intríg kvôli ropným poliam, kde masové vraždy oponentov nie sú ničím zvláštnym a šerif na pohodu toleruje :) do toho mela migrantov z Európy s Komančami a Mexičanmi :) vzniká tak jasná predstava, ako taký Rockefeller k bohatstvu prišiel :) I TAK sa do deja MUSELO dostať LGBT, za čo u mňa mínus ako vždy... Celkovo napínavé, sympatické postavy, parádne zábery kamery a herecké výkony :) ()

Torpid

Po třech dílech končím. Brosnan má charisma a role mu sedí a Texas na začátku 20. století je zajímavý a celkem neprofláklý seriálový prostředí. Jenže už v prvních dílech to několik partnerskomileneckých dvojic celkem hutně zasmradilo pachem telenovely a herec, který hrál mladíka mezi indiány mě, nevím proč, totálně iritoval. ()

Necrotongue

Se seriálem The Son jsem po jeho dvou sezónách velice spokojen. Kdyby vznikl v padesátých letech minulého století, stal by se zřejmě představitelem Eliho McCullougha John Wayne, který by následně, jako velitel texaských rangerů, hrdinně pobíjel odporné a zákeřné rudochy pro blaho všech bohabojných a spravedlivých Američanů. Místo podobné katastrofy vznikla záležitost, která ukazuje situaci v poněkud jiném světle a já jsem si to užíval. ()

Morholt

Sice to není taková pecka jako Hatfields & McCoys nebo Godless, ale pořád se jedná o parádní westernovou záležitost. Seděl mi příběh o dvou rovinách Ta první se odehrává někdy v polovině 19. století a zabývá se hlavním hrdinou coby chlapcem, který po únosu vyrůstá mezi Komanči. Ta druhá posunuje děj do let I.světové války. S chlapce se stal respektovaný rančer, kterému sice záleží na rodině, ale vůči ostatním se chová jako pěkný bastard, který se neštítí ničeho. Vedle klasických třenic mezi bělochy a Indiány dostává prostor i napětí mezi texaskými vidláky a mexickou komunitou, na své si přijdou i milovníci rodinných dramat a samozřejmě dojde na nějakou tu lásku. Herecky funguje všechno tak jak má a Brosnanovi sedí role jak ulitá, ale problém jsem měl s jeho mladším já. Lofland působí jako strašné ucho a jeho přerod v indiánského válečníka jsem mu prostě nevěřil. Doufám, že v druhé sérii vyroste do jiného herce. 80% ()

verbal

Pírs je nejen pravověrný sanavatexas, ale i řádný sanavabič. Docela mile a záživně tu zakládá dynastii Džejárů, tančí s Komanči a získává budoucí grunty pro Jirku W. Křovího vybíjením mexických cigošů na jejich vlastním území, směroplatně spravedlivě anektovaném militantními texaskými burany. Příjemně odsejpající a hezky zdramatizovaný seroš, po kterém doufám, že někdo brzo narazí na ropu i u nás v Přívoze a taky vypráská všechny Mižigarovy až za Rio Ostravice. ()