Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

misstake

Mám rád takováhle béčka, kdy nevíte, co čekat, co se z toho vyklube a jak to nakonec dopadne. Většinou to nakonec skončí tak, že překvapivý konec je naprostá kokotina a vy jste buď nasraní a nebo zklamaní. Víceméně nejinak tomu bylo v tomto případě. Ale musím říct, že jsem byl spoko, protože jsem dostal přesně, co jsem chtěl. ()

Scanerior

Na tento film jsem narazil náhodou a ačkoliv bylo vidět, že se nebude jednat o nějaký velkofilm, tak mě tento příběh ihned upoutal. Hlavní postavy se chovají uvěřitelně a naprosto logicky. Celý film má zajímavou myšlenku, která je zároveň opravdu dobře zpracovaná. Následující část obsahuje spoilery: Sci-Fi část je tu výborně zakomponovaná a vlastně především rozpoutává nadpřirozený jev v tomto filmu. Líbí se mi i myšlenka s infekcí, která podtrhává to, jak se film snaží jít především logickým vysvětlením celé věci. Výborně zvolené je tu pak i prostředí, ve kterém se postavy v jednotlivé scény nacházejí, a které působí opravdu dobře pro film. Liam je postava, na které se mi od začátku trochu něco nezdálo a tento pocit chvílemi stoupal a chvílemi naopak mizel a to až do jednoho zásadního flashbacku. Každopádně se mi líbilo to, jak se najednou tato postava změnila po ztrátě paměti, i přesto že jsem tento zvrat viděl již v několika filmech. Abych se však ještě rychle vrátil k druhé hlavní postavě a to Jane, tak ta dodává filmu zásadně jinou atmosféru a myšlenky, než kdybychom sledovali jen Liama. Navíc Jane zastupuje v tomto filmu v podstatě dobro a je skvělé, jak zde působí vztah mezi postavami Jane a Liamem nebo také řekněme mezi dobrem a zlem. Nicméně proplétání minulosti respektive vzpomínek a současnosti je skvěle podáno a postupně posouvá příběh až do finálního vyústění. Samotný závěr je pak velice rozporuplný a vlastně jsem vůbec nevěděl, jak se cítit u toho konce, ale myslím, že to byl asi jeden z těch nejlepších závěrů, který mohli podat. ()

Morholt

Nápad je výborný a to včetně závěrečného zvratu. Dalo se dívat i na herce a Charlotte Sullivan mě hodně bavila. Jenže tady bylo zoufale znát, že to celé stálo asi tak 10 dolarů a chybějící finance se dvojice tvůrců pokoušela vyrovnat bezobsažným plkáním a zbytečným pobíháním či popojížděním sem a tam. Nicméně by nebylo vůbec od věci, kdyby se k téhle látce po letech nějaké větší studio vrátilo. Mohla by to být pecka. 40% ()

Davies182

Jestli všechny béčkový kanadský TV filmy vypadají jako tohle nadmíru solidní scífo, tak to mám teda co dohánět, protože v modrejch číslech s míň než 60% je jich tu na ČSFD tři prdky. Vůbec to nebylo špatný. Neříkám, že vždycky nutně napínavý, to ne, ale furt zajímavý, herecky neurážející, a s profackovávacím finále (v dobrým slova smyslu), ze kterýho se mi panenky protáčej ještě teď. Jo, a nevypadalo to zdaleka tak levně, jak sem se bál. P.S. Momentálně v "poslední šanci" na HBOGO do konce listopadu, tak šupšup. ()

raimi

Partička z RKSS, která má na svědomí režijní zářezy v podobě legendárního Le Bagmana, Turbo Kida a hlavně úžasný a nedoceněný Summer of 84, vyprodukovala tenhle chytrej, atmosférickej mysteriózní thriller, kterej se ale v druhé půlce bohužel plácá v současných "liberálních" klišé. Takže se najednou v příběhu s pěkně vyprofilovanýma a uvěřitelnýma postavama objevují karikatury zlých a tupých policajtů, redneck dezolátů, a celý to završí relativizace "zla". Škoda toho, mohl to být pamětihodnej kultovní biják. ()

• Film se natáčel v Selkirku a Winnipegu (Manitoba, Canada). (ČSFD)