Clickbait

Réžia:

Deric Nunez

Scenár:

Deric Nunez

Během noci sedí mladá žena sama v pokoji a surfuje po internetu. Při prohlížení stránek se strašidelnou tématikou ji zaujme jistý lákavý odkaz. Pozdě však zjišťuje, že nebezpečí, která číhají na síti, mohou mít fatální následky nejen pro samotný počítač. (Sadova302b50)

Sadova302b50

Standardní, nic nového nepřináší. Nicméně snímek se i přes své lacinější zpracování pokouší vytvořit nějaké napětí. To se filmíku více méně daří až do závěrečného bubáka. To, co bych tomuto kraťasu ale vytkla, jsou způsoby, při nichž dochází ke změnám snímání děje. To filmu podle mě nesvědší. Slabší 2* ()

SOLOM.

Kdyby ta buchta raději natočila domácí péčko, udělala by asi mnohem lépe. Ječení by ji šlo, postavičku taky neměla úplně nejhorší, na ksicht hodit roušku a jde se na věc…Tahle jsem první polovinu tohoto krátkometrážního kousku musel přetrpět její mrmlání a surfování po netu, pak se tam objeví v kameře „záhadná postava“, zešeří se, troška chození po bytu s kamerou v ruce a hurá máme tu bubu bu konec… ()

• Slovo „clickbait“ pochází ze dvou anglických slov – „click“ (v češtině „kliknout“) a „bait“ (v češtině „návnada“). Jedná se o titulek, který čtenáře upoutá a donutí ho rozkliknout, aby se dozvěděl více. Cílem takového titulku z druhé strany je zvýšit návštěvnost webu či sledovanost videa. (SONY_)