Nevěstky, hospodyně a hrdinky: Historie 17. století pro děvčata

• Česko Hampejznice, hospodyně a hrdinky (viac)
Veľká Británia, 2012, 3x60 min

Doba po anglické občanské válce a restauraci po nástupu Karla II. se označuje jako konec středověku a začátek moderní doby. Šlo o vzrušující období pro ženy a některé z nich se dostaly do významného postavení, jaké doposud nebylo možné. Některé měly pozoruhodně moderní názory a ambice a dosáhly bohatství, slávy a moci, jež se zdají pozoruhodné i na naše moderní poměry 21. století. Současně však čelily světu, jenž byl stále převážně mužským, misogynním a na pohled stále středověkým. Historička Lucy Worsley se ponoří do světa restaurace Stuartovců a zkoumá podmanivé životy žen tohoto období. (Viasat)

anitae

Zajímavé téma, docela mě překvapilo, co všechno ženy v té době dokázaly. Hodně mě překvapilo, že na historické dokumenty sahají bez rukavic a paní doktorka nebyla ani moc nudná a celé to bylo tak britské. ()

Dragoni

Velice pěkně natočený a informacemi nabitý třídílný dokument o ženách ze 17 století, který Vám představí vše od běžných činností dané doby, až po netradiční záležitosti. To vše napříč všemi společenskými vrstvami té doby. ()