Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

Recenzie používateľa gumbo k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2015) (S01)

Zajímavá premisa, kdy hlavní postava není úplně kladná a jeho podřízení jsou většinou šílená nebo úchalná monstra co lidi berou jako podřadný hmyz. Sice to má klasický problém spousty isekai, kdy nevíme proč a jak, ale musíme akceptovat, že hlavní hrdina ví a umí víc než všichni ostatní dohromady. A srandičky jako že  vyhraje velký souboj, protože si koupil nějaký item ve slevě? To jako vážně? To někomu přijde zábavné? Jinak to ale vypadá zajímavě a určitě to má potenciál. Závěrečné souboj mi ale přišel takový divný, jako by tam prostě musel být, ikdyž k němu předtím nic nevedlo a jeho výsledek vlastně také nic moc uspokojivéh nepřinesl. 70% ()

Season 2 (2018) (S02)

Jsou to vlastně dva separátní příběhy. Příběh ještěrů mě bavil, ale tím že už se tam pak neobjevili, tak vlastně úplně vyšuměl. Příběh se Sebasem se vyvíjel hodně zajímavě, ale vlastně končil uspěchanou bitvou, která s ním absolutně nesouvisela a která jako by se opět konala tak nějak náhodně. Overlord je tu většinu času taková vedlejší figurka bez vlastní vůle, která se nechává vláčet osudem tak nějak bez cíle. Desítky nových postav jako kdyby měly zakrýt příběhovou prázdnotu a já nevím koho mám sledovat, kdo je tu ten nositel příběhu? Pak se tu objevují různé skupinky, které asi kují pikle, ale netušíme proč. A co mě nejvíc vytáčí je to, že to nemá žádná pravidla. Jednou je Overlord genius co všechno dopředu naplánuje, jindy se chová jak naprostý tupec, co nic nechápe a musí si nechat vše vysvětlit. Někdy je citlivý, naštvaný nebo šťastný (ikdyž nemá emoce?!), jindy zase chladně kalkující jako stroj. Jeho podřízení někdy poslechnou i pomrknutí jeho nemrtvých očí, jindy si zase dělají co chtějí, jako by jim bylo jedno co si jejich všemocný bůh myslí. Prostě guláš, který si každou tuhle změnu obhajuje lacinými berličkami nebo se o to ani nesnaží (což beru jako urážku diváka). Pokud se děj v další sérii trochu nepohne, postavy si nesrovnají charaktery a bude se dále nafukovat (už teď obří) ansábl postav, tak bude další série asi moje poslední, jelikož nechci čekat deset dalších, až se zde opravdu něco podstatného stane. 60% ()

Season 3 (2018) (S03)

Lepší než předchozí řada, hlavně proto, že má jednu jednotící linku která všechno tak nějak (v rámci možností) spojuje. Pořád tam jsou ale ty stejné neduhy. Zejména se stále více ukazuje, že většina činů, které Ainz dělá a postranních příběhů, které sledujeme, je vlastně úplně zbytečná. Proč? No protože hlavní postava je strašně OP, jeho podřízení jakbysmet a tudíž kdyby chtěl, může ovládnout celý ten svět lusknutím prstu. A proč to nedělá? To není dostatečně vysvětleno a pokud ano, tak to jsou jen laciné výmluvy, které při přemýšlení delším než 5 vteřin vůbec neobstojí. 65% ()

Season 4 (2022) (S04)

Koncepčně asi nejsoudržnější řada, ale neduhy stále přetrvávají. Hlavně tu máme stále ten problém, že činy hlavní postavy jsou scénáristicky nekonzistentní. Jednou je klaďas, jindy zase extrémní záporák a motivace proč je pokaždé jiná. Sice tu máme snahu to sjednotit (kdy se nám podsouvá že to dělá "protože to přinese radost jeho podřízeným", ale to neobstojí  v momentě, kdy tuhle argumentaci aplikujeme jen třeba na dva díly dozadu. Pořád mi tu chybí nějaký climax, cliffhanger, zvrat nebo prostě něco co tomu dá štávu, něco co ospravedlní tu spoustu dějové vaty nebo nelogičností. Ale pořád to dokáže držet pozornost, produkční kvality jsou super, postavu jsou většinou dobře prokreslené a dabing je super. 70% ()