Overlord

• Japonsko オーバーロード (viac)
Japonsko, (2015–2022), 20 h 48 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Kugane Marujama (kniha)

Satoši Hino, Akeno Watanabe, Aoi Júki, Jumi Hara, Šigeru Čiba, Kódži Jusa, M.A.O, Mamoru Mijano, Mucumi Tamura, Šinnosuke Tačibana, Takehito Kojasu, Emiri Kató (viac)

Populární online hra Yggdrasil končí. S tím se ale hráč Momonga nehodlá smířit a rozhodne se zůstat přihlášen až do úplného konce. Jakmile hra skončí, Momonga je přenesen do tohoto světa jako kostlivec a nejsilnější mág v tomto světě, který upadl do chaosu. NPC postavy totiž nabyly vědomí a bez rodin a přátel nevědí, co mají se svým životem dál dělat. Proto se Momonga rozhodne tento svět ovládnout a nastolit řád. (Harroc)

mp5991

Musím upřímně říct, že jsem skončil u 4. dílu a nevím, jestli se mi to bude chtít někdy dokoukat. On je to hezký nápad, graficky je to nádhera, hlavně některé postavy, jenže všechno naráží na jeden zásadní problém a to fakt, že hlavní hrdina v daném světě nemá sebemenší konkurenci. Tohle má smysl, když chcete podobné věci parodovat, ale pokud se seriál chce brát vážně, tak prostě vypadá blbě aby si jeden chlápek vytřel zadek (tomu se snad nedá říct jinak) s pomalu celou armádou. Myslím, že by bylo o dost zajímavější sledovat někoho podstatně slabšího. ()

Mickel.Stekr

1. serie - Všechno je jen fraška. hlavní hrdina není hrdina, protože ty se něco za svou cestu naučí. On bojuje jako někdo kdo má neustále kontrolu nad světem. Příběh jak se dostal do tohoto světa je zcela nevysvětlen. Kamarádi říkali jak je strašně dobrý, ale jak už to bývá tak se nesmí nic přeceňovat a tohle rozhodně ne. :::::Spoiler::::::: Příběh je založen na hráči, který nějak uvízne na serveru a nemůže se dostat ven. Příběh je podáván velice zajímavou formou. Postava samotná nemá propracované chování jak se bude chovat ve světě kde má téměř Božskou moc? jak bude působit na NPC o kterých si částečně myslí, že jsou živí nebo jsou? Je tu velmi propracovaný svět ale jak by se asi choval člověk, který uvízl ve hře? ()

Raichu.Cz

1 Série: Začátek to doslova rozjel, jak Momonga tak vedlejší postavy neboli npc pěkně představeny, pokračování příběhu doslova topovka až si dokonce oblibuju vedlejší postavy jako je postava Albedo která dle mě v seriálu sedí skvělé... no super teď mám crush na zamilovanou démonku... Za mě 100% 2 Série: Bohužel zde to začalo trochu smrdět až z toho na začátku vznikla zmatenost... na konci to potom samozřejmě znovu začalo hořet a zmatenost zmizela, bohužel mě mrzí že ty vedlejší postavy jsou méně vyobrazené až na ně nachvilku zapomenu... Za mě 73% 3 Serie: Tak táhle série je doslova unikátní, tvůrci zde opravdu napravily chybu z 2 serie která byla dost slabá hlavně proto jak se tam méně objevovali postavy které my do serialu seděli nejvíc než ti jiní, velký respect Za mě 98%. 4 Serie: Již Brzy. Celé ohodnocení: již brzy ()

Updated_Cake

Tohle anime spolehlivě boří předsudky kolem isekai žánru a přináší svěží vzduch. Příběh je vyprávěn ze strany hlavního "padoucha", který se ze svého MMORPG světa přenese jinam, NPC dostanou vlastní vůli a on si jde hrát na dobyvatele světa. Zpočátku diskutabilní koncept se vyvinul velice dobře už v 1. sérii, kde ale stejně nebylo moc akce nebo příběhu, který by fanoušek mohl rozvíjet. 2. série byla standardně, jak to u většiny delších anime bývá, spíše určena k tomu, aby zasadila další postavy do příběhu, ustálila nějakou vnitřní logiku a celkově byla poměrně nudnější. Ovšem od 3. série anime vezme obrátky, příběh jde kupředu a s ním i docela dobrá dávka humoru a soubojů. Vlastně humor je něco, co jsem zde v takové kvalitě a rozsahu opravdu nečekal a jelikož to je seinen, tak jsem se nad těmi situacemi a vtipy docela často smál. 4. série ještě víc zamíchává kartami v podobě několika dalších postav (a také má skvělý op), které začnou dělat zvrat v příběhu, je tu i nějaké suspense rozuzlení části příběhu a velice příjemně to překvapí, protože anime tady dostává hned několik dalších rozměrů, které to posouvají ještě dál. Potvrzená je prakticky 5. série, i když nebyla ještě oznámena, protože se čeká na dokončení předlohy, ale tohle má docela dobrou šanci se ve finále dostat mezi ty úspěšnější kousky. Co mě spíše zaráží je fakt, že někteří lidé označují tohle anime za generic isekai nebo to dokonce přirovnávají k SAO. Tam se jen jednoduše dá poznat, že to neviděli... Rozhodně jsem osobně rád, že nejde o generic isekai a je to něco, k čemu si rád člověk sedne a může skutečně vypnout, protože tam nejsou rušivé elementy ale jen kupa kvalitního příběhu a humoru. Waiting for season 5... ()