Pro mladou autistickou dívku Wendy je svět komplikovaným místem k žití. Wendy by ráda opustila chráněné bydlení a je si jistá, že stačí prokázat schopnost normálně fungovat, aby mohla opět žít s rodinou své starší sestry. Jako velká fanynka seriálu Star Trek se rozhodne, že tím ideálním důkazem je účast v soutěži o nejlepší fanouškovský scénář. Je tady ale jeden problém. Pokud Wendy neodevzdá svůj pětisetstránkový výtvor o panu Spockovi osobně, zmešká uzávěrku. Wendy proto uteče z chráněného bydlení a vydává se na cestu, která pro autistickou dívku znamená mnoho překážek. Nic ji ale nedokáže zastavit! (Magic Box)

DonBraso

Takový filmek do rodinného krbu se skvělou Dakotou,kde si s ní hodíte trip do LA s kusem papírů scénáře a hafanem.Ostatně právě ta road movie byla z toho nejlepší.Začátek mě hned přímo neoslovil,ale s tou cestou to bylo fajn.Konec už idylka,která byla jasná všem,ale dalo se to.Spíš drama než nějaký komediální dílo ovšem.Film nenadchne,ale potěší. ()

Mydlivoj

Asi jsem zasažen dokumentem Děti úplňku, který jsem viděl o dva dny dříve...,ale tohle moc jako autismus nevypadalo... nejsem odborník,to opravdu ne. Jinak příjemné road movie. ()

PTuranyi

Jednoduchý ale silný príbeh autistky Wendy, ktorá žije svoj stereotypný život v starostlivosti opatrovateľky Scottie. Zároveň však žije virtuálny život v svete Startreku a píše z tohto sveta scenár, ktorý chce zaslať na súťaž do Paramount pictures. Jej cesta za jeho doručením je príbehom empancipácie Wendy a jej cestou k prispôsobeniu sa vonkajšiemu svetu, vďaka ktorej sa môže vrátiť k svojej sestre a byť blízko malej neteri. Možno vďaka povahe hlavnej hrdinky filmu chýba väčšia dramatickosť. Produkcia je kvalitná a výkon Dakoty Fanning v roli autistky si zaslúži obdiv. 70% ()

Tess92

Takový feel good film. Je to zase něco jiného, co člověk každý den neuvidí, a i když je pravda, že to je celé jaksi idealistické, nedá se říct, že by to Wendy měla na své cestě zrovna jednoduché. ()

Pythonator

Film, co nemůže nikoho urazit. I takový Rain Man může být v sexy verzi. Star Trek zápletka nemá chybu. Škoda jen, že toho ve filmu nebylo víc ze Star Treku. Sice nejsem fanda, ale pobavil bych se nad větším množstvým nerdovských odkazů a scén. ()

nikhaj

Pekna herecka a cely cas si zije vo vlastnom svete, teda aspon vecsiu cast, taketo filmy su blbe v tom ze aj ked sa chcete vzit do takejto postavy ona ma zakazane sa kontaktovat s druhymi od rezisera a sice to funguje ale je to aj na prekazku, stale tam je odstup. Lieci sa ale jej ašpiracia obrati pribeh na roadtrip do LA a musi prekonavat prekazky ktore nam vsetkym davaju byrokracia, nedostatok prostriedkov no laskave srdce ma vzdy sancu. Aj to uslo aj to bola nuda ()

Evanlyn

Netušila jsem, že bych někdy mohla vidět Dokotu vidět hrát dívku s Aspergerovým syndromem (ne autismem prosím). Film byl krásný a neurazil. Nenadchl mě moc, ale jako takovou oddechovku mohu doporučit. Splní přesně to co od něj očekáváte. ()

Pcermis

Od filmu jsem nic nečekal jsem chtěl se na něj podívat kvůli tomu, že se opírá o Star Trek. Nic jsem od filmu nečekal a to co jsem dostal předčilo moje očekávání. Film přesně vystihuje o čem Star Trek je přátelství, překonávání překážek a toleranci. Za mne je to víc Star Trek než poslední tři novodobé filmy. Film je fantastický i pro lidi co o Star Treku nemají ani páru zde totiž nejde o Star Trek jako takový ale jen o jeho ideály a příběh co chytne za srdce. ()

JIRKKA

Pohodovka mezi dva blockbustery. Alici Eve mám zafixovanou jako teenagerku a ono ,,už,, jí je přes třicet, pořád kočka. Ta řeč ve filmu má prý svůj název, tu si tvůrci filmu nevymysleli, fanoušci Star Treku ví ,,vo co go,, ()

LarisaDavid

Dakota to jednoducho vie. Jedine únava a strach zo toho že moje dieťa sa zase zobudí v noci na dve hodiny má prinútili aby som sa od toho filmu odtrhla. ()

pecolik

Pěkný film, silný příběh. Vždy fandím těm, kteří s takovým nebo obdobným stavem mysli dokáží pracovat a ne se na to jen vymlouvat. ()