Ľudový prezident Vasilij Petrovič Goloboroďko pokračuje v boji za úspešnú a prosperujúcu Ukrajinu. Po zatknutí svojho nepriateľa - premiéra Jurija Ivanoviča - prezident otvoril „Pandorinu skrinku“. Celý jeho tím tak zasiahla lavína nových problémov. Sabotáže štátnych funkcionárov, ekonomické pohromy, štrajky, zákulisné intrigy a konšpirácie, problémy na medzinárodnej scéne – s tým všetkým sa musí prezident Goloboroďko vyrovnať, aby sa udržal v kresle. Podarí sa mu to? (TV Markíza)

JohnCZ

U prvních dílů převažovalo zklamání a pocit, že tvůrci zde hodně sešli z cesty nastolené první řadou. Zápletky jsou jakoby vycucané z prstu, groteskní humor je tu prezentován hrozně na sílu a ty paralely s reálným děním jako kdyby se vypařily. Je potřeba přežít několik mizerných úvodních dílů a pak se to trochu rozjede, byť moje rozmrzelost pokračovala, když jsem zjistil, že celovečerák z roku 2016 je v podstatě jen z kontextu vytržený hrubý sestřih z několika epizod, které se nachází přibližně v polovině série. Doporučuji ho tedy vynechat a nekazit si zbytečně ze seriálu dojem. Druhá polovina řady ale jistými zvraty najednou nabírá dech. Výrazně ubyde groteskního blbnutí a hlavní slovo dostává dramatické intrikaření a třenice mezi politiky a oligarchy. V téhle uvěřitelnější a upřímnější poloze, kdy se snaží tvůrci divákovi krom laciné taškařice i něco dobrého předat, mě Sluga naroda baví ze všeho nejvíce. Je cítit, že se blížíme do finále. ()

Cheeter

V porovnání s první řadou to hodně ztratilo na elánu, místy se to dost vleklo, moc nadšený jsem z toho nebyl. Některá místa byla vyloženě vata nebo to bylo značně nelogické. Evidentně se potenciál Sluhy národy vyčerpal rychle. ()