Lukáš

• angličtina Lukas (festivalový názov)

Naivní dětský film, zahlcený vzdělávacími a výchovnými rysy, vypráví o vnitřně zmateném chlapci, jenž si obtížně utváří citový vztah ke svému otci - lesnímu dělníkovi. Obdivuje jeho dovednost a pracovitost, ale současně jej trápí opilství. Naštěstí místní osvícený učitel kladně zapůsobí jak na hocha, tak na jeho otce. (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Těžkopádné psychologicko-sociální rodinný snímek o problematice vztahu otce alkoholika se svým synem. Do jejich života se snaží zasáhnout chlapcův učitel, s úmyslem pomoci oběma. Vyznění příběhu je prosté, ale nepřesvědčivé. Rodinné drama se vleče a velice nudí. Nezáživnost umocňuje i jistá naivita, která zjednodušuje řešení problému. Poetické prvky trochu vytváří snové vyznění, ale na kvalitě pranic nepřidávají. Vzdělávací a výchovné rysy jsou tu velmi patrné, ale ničím nepřitažlivé. Film prošumí a upadne v zapomnění. ()

cheyene

Ano, toto je rodinné drama, a to doslova! Snímek je jistě určen pro staršího dětského diváka, jelikož je vskutku hodně zaměřen na sociální (rodinnou) psychologii, tudíž je poměrně náročnější na sledování. Střetávají se tu nejrůznější charaktery postav - mezi dospělými i dětmi, takže než doplním hodnocení, budu chvíli přemýšlet. ()

vitekpe

Trosku zjednodusujici (resp naivne podany), ale presto velmi dobry film o klukovi, ktery ma za otce alkoholika, lesnika. A je to film, ne tv inscenace. Ma to urcitou poetiku, a ten hlavni kluk hraje dobre. A vlastne i ostatni deti...neni to proste takova krec jako dneska. Ja byl celkem spokojenej. 4- ()

Phobia

Nejdříve jsem viděla film a ten se mi zalíbil natolik, že když jsem v knihovně zakopla o literární předlohu, neváhala jsem s jejím zapůjčením ani vteřinku. Je to moc dávno, pamatuji si pouhé fragmenty z filmu o zmateném klukovi-průšviháři, ale dojem ve mně zůstal rozhodně kladný. Snad se někdy poštěstí repríza - nebo se znovu přihlásím do dětské knihovny:-). ()

• Film se natáčel v obci Velké Karlovice na Vsetínsku. (Xell)