Heidi

• Slovensko Heidi - dievčatko z hôr (viac)

Malá sirota Heidi žije so svojim dedkom v nádhernom prostredí švajčiarskych Álp a prežíva najšťastnejšie dni svojho detstva pri pasení stáda kôz a bezstarostných hrách s kamarátom Petrom. Jedného dňa ju však teta odvezie do ďalekého Frankfurtu, kde má robiť spoločnosť chorému bohatému dievčatku Kláre. Obe deti sa rýchlo spriatelia, ale Heidi stále smúti sa dedkom, Petrom a svojim domovom v horách... (STV)

Brroma

Mě se film líbil více než z roku 1993. Příběh byl velmi podobný, ale zde si dal větší práci s krajinou, výběrem kostýmů a důrazem mezi chudobou a bohatstvím. ()

rottencom

Nejlepší na filmu je fonetický přepis upoutávky z rádia: "Naplno prožitým dnům v Alpách je však náhle konec, když je dívka převezena do Frankfurtu. Hajdy, děvčátko, z hor!:) ()

sarah611

Zaujimavost k filmu: V svajciarskej dedinke Latsch prechadzalo google streetview auto prave v obdobi natacania filmu. Na streetview zaberoch zo septembra 2014 tak mozno vidiet stab, pripravene sceny, rekvizity a dokonca aj niekotrych hercov (Bruno Ganz). ()

pupidup

Uz jsem hodnotila asi dve verze... kazda z nich byla krasna... protoze i predloha je krasna. Takova krasna klasika, rekla bych. Jen uplne nechapu proc se filmy, ktere byly krasne uz v minulosti, natáčejí znovu. Mne, jako divakovi nikdy neslo o technologie...ale o pribeh. Ale treba to ma nekdo jinak 😉 ()