Papírový dům (Netflix verze)

• Španielsko La casa de papel (Netflix version) (viac)
Akčný / Krimi / Thriller / Mysteriózny
Španielsko, (2017–2021), 38 h 55 min (Minutáž: 41–76 min)

Tvorcovia:

Álex Pina

Álvaro Morte, Úrsula Corberó, Alba Flores, Itziar Ituño, Jaime Lorente, Miguel Herrán, Darko Peric, Paco Tous, Esther Acebo, Pedro Alonso, María Pedraza (viac)

Recenzie používateľa Streeper k tomuto seriálu (6)

Papírový dům (Netflix verze) (2017)

První série je rozhodně topka a ostatní na ní vůbec nemají. Je to něco originálního a napínavého, co se dlouhod nikde neobjevilo a tím je to zajímavé. Jenže pak přišel Netflix a chtěl na tom vydělat, takže vzniky další série. Jo, myšlenka druhé loupeže je zajímavá a promyšlená, ale scénáristicky už to je dost děravé a místy mi to připadalo jako soap opera, pak najednou se to zase otočilo a bylo to skvělý napínavý seriál, jaký známe z první série. Takže ano, má to svoje pro a proti, první série totální bomba, pak to trochu pokulhává, ale jinak skvělý originální projekt. ()

Série 1 (2017) (S01)

Začátek trochu pomalejší, ale pak se to krásně rozjelo. Akorát mám velký problém so vybrat komu vlastně fandím víc jestli Raquel nebo Profesorovi. A štve mě, jak jsem kvůli tomu rozpolcená, takže za mě super napsané. ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá série si docela drží laťku stejně vysoko jako ta první, i když závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy. Nemyslím si, že by se uznávaná inspektorka tak snadno obrátila. Opět mě strašně štvalo to rozpolcení ve mně mezi "únosci" a policií. ()

Série 3 (2019) (S03)

Moc se mi nelíbí, jak z Raquel udělali Profesorovu družku a vypadá to, že najednou nemá svůj názor a je to jen Profesorův pobočník, toho jsem se bála. Loupež jako taková je rozhodně drsnější. Závěrečný díl je pořádné psycho. ()

Série 4 (2020) (S04)

Čtvrtá série je zatím nejslabší z celého seriálu. Pomalu a jistě se z toho začíná stávat telenovela, která mě neskutečně štve a leze na nervy. Kromě loupeže, která má být to hlavní gro se tam řeší miliarda dalších citových problémů, které mě jako diváka vůbec nezajímají. Jasný, chápu, že se musí trochu rozvíjet příběh postav, ale někdy je to až moc velké tlačení na pilu a city. ()

Série 5 (2021) (S05)

Závěrečná série byla místy zvláštní, zdlouhavější a místy mi připomínala i telenovelu. Nicméně poslední polovina se vzchopí a finišuje to božským a mistrně vymyšleným koncem, který mě dostal. Jsem ráda, že se tvůrci rozhodli již nepokračovat, protože by nebylo o čem. I když si pořád myslím, že seriál měl skončit po první loupeži. Druhá by vůbec nemusela vzniknout. ()

Dahmer zavraždil Bridgertonovi

Dahmer zavraždil Bridgertonovi