Jeoffrey

Adventure, comedy, fantasy a romance, tohle byly žánry, které mi sliboval AniChart. O tom, že to bude megaharém a ecchi se nikdo nezmiňoval... Na druhou stranu to bylo jasné už při prvních pár episodách, ale že se to rozroste až do takovýchto šílených rozměrů jsem nečekal. Episody 10 a 11 jsou prostě síla a odměna pro fanoušky obou těchto žánrů, které si je budou náležitě užívat, ale já díky všemu tomu fanservisu a jeho hustotě na díl usoudil, že finále, které už teď vím jaké bude, vlastně ani vidět nemusím. Ty dialogy mě zabíjejí, ta interakce mezi všemi těmi dívkami a hlavním hrdinou, který je totálně marný, mě ničí a k úplné dokonalosti už tomu chybí jen krev z nosu a mlácení hlavního hrdiny vždy, když se dostane do některé vždy naprosto nechtěné situace. Aktivní skupina dívek, které se motají kolem Tóji, vzdychají jak je skvělý, plísní ho, když se jim dostatečně nevěnuje a soupeří o jeho pozornost - no slepičinec hadr a mě z toho začíná při delším sledování bolet hlava. Mám rád roztomilá děvčátka a harém mi není úplně cizí, ale tohle je ukřičený extrém plný naprosto šílených dialogů a já prostě nechápu, čím si to někdo tak nevýrazný jako Tója vlastně zaslouží. Ono to asi bude tím jak děsně je cool, jak je hodný, všem pomáhá a jak je chytrý. No jo, ale to by nesměl mít od zdejšího božstva prakticky neomezené schopnosti a dovednosti a hlavně svůj smartphone. Ten chytrý telefon, který je prakticky zbytečný, protože se svými neomezenými schopnosti by se bez něj klidně obešel a přišel na nějakou novou speciální magii, kterou by všechny zachránil, stejně to tak dělá ve více jak polovině případů... Ale chytré telefony jsou teď prostě cool a trendy a když už je cpou i do her, kde si můžete s hlavní postavou udělat selfie třeba i během zombie apokalypsy a pomůžou vám všechno rozlousknout, tak se není čemu divit, že je potřebujeme i tady. Tohle je prostě komerční shitfest, který se snaží zavděčit všem a pokouší se představit nám další anime z fantasy světa, protože i ta teď přeci letí. No a tak je to opravdu neskutečně okatý rip-off třeba již zmíněné Konosuby, jen s tím rozdílem, že hlavní hrdina nemá na to, aby polovinu vtipů dotáhl do konce nebo byl vůbec jakkoli zábavný. Zkrátka Tója je ukázka toho, jak by vypadal Kazuma, kdyby byl nudné klišé z kategorie "obyčejný student" v kterémkoli ecchi anime a ještě ta nejhorší verze Mirka Dušína z Rychlých šípů, tady navíc nadaná božskými silami. Protože Tója všechny zachrání, Tója si všechny omotá kolem prstu, ale Tója ničeho nevyužije, jen bude působit jak slon v porcelánu a nechá svůj megaharém, aby každou epizodu rostl aniž by mu došlo, že vlastně nějaký má, dokud mu to děvčátka sama prostě nevpálí. Navíc tím, že hlavní hrdina je vyvolený, fantasy reinkarnace Chucka Norrise a MacGyvera dohromady, nedojde ani na vteřinu na to, aby jste se o někoho nebo o něco báli, aby vás to napnulo - tím chci říct, že je to bohužel i neskutečná nuda. Navíc si hlavní hrdina tahá řešení problémů z klobouku jak králíky a já jen čekám, kdy udělá z hovna bombu... Tohle anime mi prostě kromě docela sympatické animace nemá co nabídnout a já hlupák tak dlouho věřil (je to fantasy, má to být dobrodružné...) že se to zlepší (ne, ono se to zhoršilo!). Pokud máte rádi ecchi a harém a neviděli jste žádné jiné isekai anime (nebo sníte o kombinaci tohohle všeho), pak jste právě asi našli 5* poklad. Pokud chcete dobrodružství, romantiku, komedii (ok, u té komedie záleží na smyslu pro humor), zajímavý a komplexní příběh, nebo třeba i vývoj postav, pak od tohohle utečte co nejdál. Já to dělám v poslední možnou chvíli. Drop u 11. dílu a 1/10 - čistě za animaci. () (menej) (viac)

Katakimiku odpad!

Po tomhle už si nikdy nebudu stěžovat, že isekaie nejsou originální. Smartphone byl totiž absolutní dno. Ani ten druhej díl jsem dokoukat nezvládla. Drop. 1/10 ()