Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ruský film popisující události o anexi Krymu patřícího Ukrajině zpět k Ruské federaci. Na pozadí tohoto konfliktu sledujeme milostný vztah prokyjevské aktivistky z Majdanu Aleny a proruského separatisty ze Sevastopolu Saši. Ti se potkávají na jaře 2014 a jejich začínající vztah je tak vtažen do víru nastalých událostí. (Cheeter)

Recenzie (15)

a0001 

všetky recenzie používateľa

Musím reagovať na komentáre typu "propaganda", myslím, že film je tak "prifarbený" 60/40, čiže žiadny extrém, nemám chuť rozoberať ani anexiu Krymu, aj keď holý fakt je, že väčšina obyvateľstva sú Rusi podľa oficiálnych zdrojov, čiže referendum.... Navyše existovala hrozba vzniku amerických základní na Kryme. Čo bolo pochopiteľne neprípustné, treba brať v ohľad rovnováhu veľmocí. Skutočnosť je samozrejme bohatšia, ale toto je priestor pre hodnotenie filmov. Čo sa teda týka filmovej propagandy tak takú propagandu akú nám servíruje USA a to vo všetkých filmoch už odjakživa, tak na to nemá žiadna iná krajina, USA aplikuje propagandu vo všetkých fimových žánroch. Hrdinskí, bojovníci za slobodu a demokraciu... Zásadne vždy inde ako vo svojej domovine... Zaujímavé... Lenže na USA hero shits sme si už zvykli keďže sme tým očkovaní od detstva... Takže už si x z nás nevšimne tieto symptómy.. Film 65 % ()

mira007 odpad!

všetky recenzie používateľa

Já myslel, že propagandistický filmy se točí jen v Severní Korei, ale tento ruský romantický akční film odehrávající se na pozadí události anexe Krymu, který idealizuje ruský pohled na tuhle událost. dokazuje, že se točí i jinde. Po čistě filmové stránce je tento film beztak absolutně nezáživný na jednu hvězdu, ale jako propaganda je to sračka. ()

Reklama

argus123 

všetky recenzie používateľa

Celkom dobra dráma na pozadí politickeho prevratu na Ukrajine, film zaroveň služi nielen ako dilema na štýl Romea a Júlie, ale aj je akousi sondou do spoločenskych nálad na Kryme. Rozhdone tento film nečakam že bude u nas odvysielany a už vôbec v Europe prijatý, kedže natolko sa dej odlišuje od oficialnej politickej interpretácie západu. A je teda hrozba pre mediálnu propagandu v západnom svete. Avšak kto chce vidieť pravdu, tak si ju vždy nájde, bez ohladu na interpretáciu proukrajinských aktivistov. (To že režiser je na nechvalne známom ukrajinskom zozname Myrotvorec je toho ukažkou.) Mínusom pre tento film je však niekolko vymyslených situácií ktore boli zbytočne ak by scenarista zakomponoval kompletne všetky udalosti na Kryme ktoré sa skutočne stali, boli by rozhodne zaujímavejšie. Vo filme bolo ukazaných ale 60 % skutočnych udalostí, ostatok išlo o filmarsku fikciu. ()

Porp 

všetky recenzie používateľa

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden Ivan a jedna Nasťa, ktorí sa veľmi ľúbili. Problém bol v tom, že kým ona je banderistka, on je naopak separatista. Základný kameň úrazu sa paradoxne stáva hnacím motorom neustálych politických debát medzi oboma hlavnými hrdinami o príčinách vojny. Film má samozrejme dve stránky - ideologickú a umeleckú. K tej ideologickej sa radšej vyjadrovať nebudem, keďže vojna stále prebieha a už samotný fakt, že som si tento film pozrel znamená, že som dezolát, ktorý sleduje ruskú propagandu. Nikto "slušný" by sa predsa týmito ruskými klamstvami nezaoberal. K tej umeleckej stránke môžem povedať len toľko, že rozhodne nepatrím k expertom na herectvo, ale po zhliadnutí tohto filmu som sa stal expertom na neherectvo, lebo tak príšerne ako tu hrajú obidvaja hlavný hrdinovia, to som ešte nikde nevidel. ()

Morholt 

všetky recenzie používateľa

Bez ohledu na to, co si o ukrajinsko-ruském konfliktu myslím, tohle je prostě blbé. I když bylo jasné, že v podání Rusů se nebude jednat o vyvážený pohled, tak v tomto případě to bylo prostě moc a při vší snaze se to nedalo přehlédnout. Pitomý je i samotný příběh, což zdůrazňuje i to, že ústřední dvojici to vůbec neklape a herecké schopnosti obou hlavních protagonistů jsou mizivé. Akce bylo minimálně a mě osobně trochu upoutalo snad jen pár záběrů z Majdanu. Bída. 10% ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (4)

  • Režisér filmu Alexej Pimanov patří k osobám na sankčním seznamu, má tedy zakázaný vstup do země. (Cheeter)
  • Film je podle režiséra Alexeje Pimanova věnován Rusům a Ukrajincům, kteří na sebe nestříleli a zabránili tak tomu, aby došlo k otevřené válce mezi oběma zeměmi. (Cheeter)
  • Natočení filmu podpořilo finančně ruské ministerstvo obrany, které pro něj zapůjčilo i techniku. Právě ministr obrany Sergej Šojgu přišel jako první s nápadem na zfilmování. (Cheeter)

Reklama

Reklama