Atomový dvorek

• USA Atomic Homefront

Dokument Atomový dvorek odhaluje atomovou minulost missourijské metropole St. Louis coby důležitého místa zpracování uranu za účelem výroby atomové bomby a nedbalost vládního i privátního sektoru, která vedla k nedovolenému uložení radioaktivního odpadu z projektu Manhattan v celé oblasti. Tento film je případovou studií o tom, jak se obyvatelé dožadují u státních a federálních úřadů zveřejnění pravdy o rozsahu kontaminace a bojují za bezpečí svých rodin. (HBO Europe)

Gulde

Námět působivý, ne že ne. Navíc to dále potvrzuje moji teorii toho, že mluvčí většiny firem (a čím větších, tím více) jsou ve skutečnosti většinou jen placení lháři. Téma smutné, ale samotný dokument si hraje především s city. Mně osobně třeba štvalo, že se v dokumentu neustále objevují prohlášení jako "zvýšené hodnoty radiace", "zamoření radiací" a jiná podobná prohlášení, ale snad krom jedné vyjímky (navíc ještě ne úplně relevantní) se člověk nedozví žádné konkrétní hodnoty, k čemuž by jim alespoň namátkou bohatě postačil nějaký slušnější dozimetr. ()