Mladý manželský pár se na první pohled jeví jako dvojice lidí, které byste rozhodně nespojovali. Adam (Tom Ainsley) je entomolog a dobrodruh a za prací cestuje po celém světě. Svou ženu miluje nade vše na světě. Gwynn (Sarah Dumont) je krásná kariéristka, která pro svůj atraktivní vzhled nemá nouzi o nápadníky a své aférky si celkem užívá. Až jí ta poslední přeroste přes hlavu a ve snaze zachránit manželství a od všeho utéct navrhne Adamovi, aby ji vzal tentokrát s sebou. Spolu se vydávají do pralesů jižní Afriky. První noc se utáboří u kouzelné laguny hluboko v lese. Když se ale ráno Adam probouzí, je mu jasné, že ve stanu nejsou sami. Stačí jeden prudký pohyb, jedna chyba a život visí na vlásku. (Prochy38)

Prochy38

SPOILERUJI: Jako chtěl jsem dát 4* s tím, že jsem tvrdej a v rámci žánru by si to zasloužilo i 5*. Ale to jen do té chvíle, než přišel ten úchylný závěr !! Nejdřív klady. Začátek se nevleče, S. Dumont není supermodelka, ale mně se líbí, dokonce i když se odlíčí. Jako pár fungovali skvěle a seděli mi. Po pár minutkách jsme v lese, není nuda. Záběry nádherné přírody fakt povedené! Nikdo si na nic nehraje, není to trapné, pohoda. Had bezchybná práce! Jak to točili by mě fakt zajímalo. Mamba nádherná a práce s ní skvělá! Fakt beru všechen její čas ve stanu za parádní práci! I ti dva celou dobu, fakt jsem to hltal. Reálné, žádné hlouposti... Že jí pak ruply nervy, beru, chápu. Že dostala razítko, není o čem. Had byl v jasném ohrožení... Ale co se dělo pak, když ji vynesl?? Jo, mamba se umí postavit. Tak do metru. Dejme tomu, ale že ho bude honit, že za ním skočí do vody a jak pominutá na něj bude dorážet? Konec... cele film to potopilo. Mamba stejně jako každej jinej had při první příležitosti zdrhne a mizí v zemi! Tahle ne, ta se chtěla asi prát... hrozná škoda, protože do posledních 10-15 minut parádní survival. ()

ricci.s

Zručne nakrútený thriller, ktorý utiahli len dve postavy. Podobne ako v starej dobrej Mambe z 80. rokov. Viac ako na jedno pozretie to však nevidím. Manželský párik je zatvorený v stane so smrteľne jedovatým hadom, takže sa nemôžu takmer ani pohnúť. Námet, ktorý si už logicky vyžaduje veľmi krátku stopáž, pretože veľa zázrakov sa tu vymyslieť nedá. Spočiatku napínavé (had podarený), v druhej polovici už trochu monotónne. Zlepšili to záverečné minúty. Dokonca aj nejaké pôsobivé halucinácie sa nám objavili. Tieto komorné či psychologické animal snímky mám celkom v obľube. Určite lepšie ako lietajúci žraloci. Plus pekná príroda. Silné 3. ()

WincKruspe

Tenhle jednoduchý, nenáročný a nízkorozpočtový film naprosto zkazí druhá polovina filmu. Počáteční zděšení z hada ve stanu asi po 5-ti minutách vystřídala frustrace, proč ho jednoduše nechytnou pod hlavou a nevyhodí ho z toho stanu, když k tomu měli plno příležitostí. Pak už jsem to začal přetáčet, protože to bylo tak stupidní, že tomu odpovídal i ten konec. ()

LIVINGDEAD

Příroda, stan a ohavné svinstvo ve spacáku... škoda, že to nebylo napínavější. Dal bych tam hnízdo hadů, škorpiónů, pavouků a další havět :-) Jinak Sarah Dumont - nalíčená, fakt kočka, jakmile ji ukázali bez make-upu, člověk si přál, aby chcípla... *****OBSAH uveden na webu: Expedice Adama a Gwynneth do divočiny se změní v hrůzu, když se černá mamba plazí do jejich stanu a Adam se navíc dozví o zradě své ženy. ()

6thSun

Scénáristku a režisérku Amandu Evans v jednu chvíli napadlo něco podobnýho: černá mamba vleze lidem do stanu a voni budou bojovat o život, chlápek jí pak posvítí do xichtu mobilem a během toho ještě navíc objeví manželčinu nevěru. To je super, to jako zápletka na hodinu a půl dlouhej film stačí, to natočím! Naneštěstí se nenašel nikdo, kdo by této paní včas řekl, že je to celý hrozná kravina a že bude lepší, když místo toho půjde nakoupit, uvařit, učit se režírovat, nebo prostě dělat něco smysluplnýho. ()