Spinner

Tomáš Csonka

Kamera:

Tomáš Csonka

Radko

Pri experimentoch je len málokedy možné vychádzať z deja, prípadne racionálneho uchopenia celku. Ostávajú pocity, vlastné vnímanie na základe poznaného, osobných umeleckých preferencií a tak podobne. Nemôžem povedať, že podobné tipy filmov nemám rád. Všeobecne, viacero filmových experimentov natrvalo pozitívne uviazlo v subjektívnej filmovej pamäti. Ale Spinner sa mi javí ako dosť plochý, akoby už viac ráz videný koncept. Navyše ten neznesiteľný sprievodný zvuk, pripomínajúci cirkulárku, čo ma každý boží deň v lete na dedine vyháňa spod voňavej páperovej duchny...No, akoby som to celé zhodnotil... Sľubný nadhod k cibreniu filmového jazyka. Stačí len oslobodiť sa od vzorov a priniesť vlastný experimentálny filmový jazyk. ()

MM_Ramone odpad!

Akýsi Tomáš Csonka si tu na csfd vytvoril vlastný profil tvorcu. Sám o sebe vo svojej biografii píše, že "je experimentální filmař, fotograf, hudebník, cestovatel a velký fanoušek experimentálních filmů a videa z České republiky. Započal svoji filmovou kariéru v roce 2014 poté, co viděl stovky experimentálních filmů a chtěl si to také vyzkoušet". To vám teda poviem, že tento Tomáš Csonka je mimoriadne ambiciózny, do seba zahľadený blbec, čo sa chce prezentovať ako nezávislý filmový umelec. No po zhliadnutí jeho dvojminútového výtvoru "Spinner", musí každý priemerne inteligentný divák prísť na to, že je to obyčajný niktoš, ktorý sa zmôže natočiť jedine tak mizerný pseudo artový odpad! ()