Na den svatého Valentýna 1900 tajemně zmizí tři školačky i jejich guvernantky. (Filmbox)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Piknik na Hanging Rock (2018)

Nevím, co jsem vlastně od seriálu očekával, snad to, že se budu dobře bavit. K tomu ale nedošlo. Tvůrci se utápěli v pokusech vytvořit z ničeho napětí a podmanivou atmosféru, přičemž hanebně selhali. Scénář mi neměl co nabídnout, protože nejméně čtyři epizody z celkových šesti tvořila jen nudná vata, flashbacky byly v podstatě zbytečné, protože se na nich nestavělo, a namísto toho, abych se těšil na rozuzlení, vyhlížel jsem závěrečné titulky. Věřím tomu, že spousta lidí vidí Samaru Weaving jako krasavici, ve mně ale její zubatý úsměv s koutky staženými k bradě vyvolává pocit akutního ohrožení. ()

Epizoda 1 (2018) (E01)

Po první epizodě mám docela rozporuplné pocity. Bavila mě kamera, ale měl jsem neodbytný pocit, že se tvůrci snaží za každou cenu vytvořit dramatickou atmosféru i nějaké to napětí, jenže ta snaha byla vidět až příliš. Je možné, že se pletu, ale takhle to na mě působilo. Celý díl stál hlavně na Natalii Dormer. ()

Epizoda 2 (2018) (E02)

Předchozí díl mě i přes své nedostatky dokázal přece jen zaujmout, druhé epizodě se to už nepodařilo. Pokud bych mohl něco ocenit, byla by to znovu kamera a hlavně krásné přírodní záběry. Děj byl ale zoufale prázdný, neviděl jsem nic podstatného a dost jsem se nudil. ()

Epizoda 3 (2018) (E03)

Zpočátku jsem si myslel, že by se mohlo blýskat na lepší časy, protože mě začátek epizody celkem zaujal, ale než jsem se nadál, tvůrci nechali příběh opět sklouznout do obvyklé nudy. Navíc mám dojem, že to takhle půjde až do konce, nezdá se mi, že by se chystal tak dramatický zvrat, abych mohl přidat na hodnocení. ()

Epizoda 4 (2018) (E04)

Po dlouhé době se mě zmocnil pocit, že se v seriálu opravdu něco děje, jaké bylo mé překvapení, když mi na konci došlo, že se hlavní příběh prakticky nehnul z místa. To bylo ze strany tvůrců mistrné klamání tělem, takže jsem musel jejich fintu ocenit hvězdičkou navíc. ()

Epizoda 5 (2018) (E05)

Uff, už mi fakt silně vadí ty snové až halucinační scény, a že jich pátá epizoda přinesla pořádnou porci... Po shlédnutí předposledního dílu vážně pochybuji o tom, jestli scénář vůbec směřuje k nějaké pointě. Opět jsem dostal příležitost k tomu, abych se okázale nudil, a hbitě jsem ji využil. ()

Epizoda 6 (2018) (E06)

Po závěrečné epizodě musím vyzvednout fakt, že tvůrci prokázali pevný charakter, protože ze svých postupů neslevili ani tentokrát, takže natočili mysteriózní díl, z něhož jsem se už tradičně dozvěděl jen velmi málo. Znovu tedy pochválím výbornou práci kameramana a rychle zapomenu. ()