Na den svatého Valentýna 1900 tajemně zmizí tři školačky i jejich guvernantky. (Filmbox)

honajz2

Piknik na Hanging Rock rozhodně není námět pro seriál a tady se to plně potvrdilo svojí utahaností. Dokonalosti filmu se to nepřibližuje ani trošku a pokud ho někdo, kdo viděl seriál, neviděl, tak mu ho vřele doporučuji. Nutno ale uznat, že to má dost dobrou kameru a chvílemi zajímavou atmosféru (která se ale s tou, co byla ve filmu, nedá srovnávat). Podrobněji seriál rozebírám v komentářích k jednotlivým epizodám. Lepší 2* ()

Necrotongue

Nevím, co jsem vlastně od seriálu očekával, snad to, že se budu dobře bavit. K tomu ale nedošlo. Tvůrci se utápěli v pokusech vytvořit z ničeho napětí a podmanivou atmosféru, přičemž hanebně selhali. Scénář mi neměl co nabídnout, protože nejméně čtyři epizody z celkových šesti tvořila jen nudná vata, flashbacky byly v podstatě zbytečné, protože se na nich nestavělo, a namísto toho, abych se těšil na rozuzlení, vyhlížel jsem závěrečné titulky. Věřím tomu, že spousta lidí vidí Samaru Weaving jako krasavici, ve mně ale její zubatý úsměv s koutky staženými k bradě vyvolává pocit akutního ohrožení. ()

anatheman

Za mě dosti utahaný příběh, který by vystačil na 2 hodiny. Nebudu zřejmě příliš přehánět, když řeknu, že vše podstatné vám řekne první a poslední díl. Zbytek totiž působí jako těžká vata. Seriál se k tomu tváří děsně tajuplně a komplikovaně - přitom je to celkem zbytečné. Přiznávám, že jsem seriál dokoukal pouze kvůli Dormerce, která byla opět úžasná. Za pozornost stojí i prerafaelistické pojetí záběrů. Tím to ale končí. Zkrátka dvě hvězdy... ()

Arkagas1989

Kdo netuší, o čem je příběh Pikniku na Hanging rock, tak se ve zkratce jedná o dívčí školu, kterou založila jedna nejmenovaná vdova v Austrálii na hlubokém venkově. Jedná se o školu s přísnými pravidly jen pro vyvolené a dívky tu mají být připraveny na sňatek s mužem, který bude odpovídat jejich vzdělání.  Pobyt zde je ale pro většinu z nich spíše noční můrou a tak vznikají pevná přátelství i přes výhružky a zavírání do věže.  Na svátek sv. Valentýna roku 1900 jedou dívky oslavovat tento svátek na piknik pod horou Hanging rock. Tři z nich zmizí a nikdy se nenajdou jejich těla. Zatím co si čtenář, nebo v tomto případě divák myslí, že ví, co se stalo, začne se postupně rozmotávat příběh majitelky téhle dívčí školy a jejího předešlého života.  K seriálu samotnému - mám ráda pomalé příběhy ověnčené tajemnem, takže tohle mi naprosto sedlo a utahané mi to nepřišlo ani trochu. Za mě je super, že příběh dostal delší stopáž, než film (který je ale výborný) a prostor k tomu pohltit diváka do všech těch dějových smyček. Natalie Dormer je tady naprosto úžasná, nádherně se na ní kouká a i přesto, jak jemná ženská to je, dokázala tady vyzařovat dost nepříjemnou energii.  Celé zpracování, které je nádherné výpravou, kostýmy a zpomalenými záběry je oživené moderní hudbou ve zvláštních scénách a to se mi fakt líbilo. Místy jakoby člověk koukal na nějaký horor, místy na film plný barev.  Nemám co vytknout, ano, sem tam by se možná nějaká scéna dala zkrátit, ale ve výsledku jsem maximálně spoko.  Moje hodnocení: 9/10 ()

Astonko

Vizuálne veľmi pôsobivé, vďaka krásnym dobovým kostýmom a podmanivej kamere, dejovo však riedke a často zadrhujúce sa. Pomalšie tempo v tomto prípade neprospieva a jediné, čo diváka nakoniec drží pri obrazovke je zvedavosť ohľadom záverečného rozuzlenia. V podstate si stačí pozrieť prvú a poslednú epizódu. Neuspokojivé 5/10 ()

• Natáčanie prebiehalo aj pri teplotách nad 40 stupňov Celzia, čo spôsobovalo herečkám odetým v dobových kostýmoch nejeden problém. (Astonko)