Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

frannyberry

Ačkoli pár nevysvětlitelných kiksu by se našlo ("povzbuzování" hobluj destickami, cheerleaders v minisuknich, nepochopitelný střih v průběhu turnaje - královská rodina je na turnaji, když se jde do finále, pak je v zámku a kdyz se vrací, končí semifinále), je to zábavná a okouzlujici pohádka. Princ má potíže s krátkodobou pamětí, ale svět se mu zdá krásný a pozitivní, navíc je to fešák a boží hovadko mu věříte stejně jako zpočátku spravedlivého a moudrého nástupce na trůn. Princezna zas není " jen" hezká, ale umí si i poradit a její grimasy rozesmeji. Nejlepší je ovšem Hadkuv Karel, tak milého zloducha aby člověk pohledal. Ještě skvělý Hanzlík, zvlášť jeho: Proč se jí asi říká zakázaná?! No proč?! Jako pecka, a při prvním vrustani noh s kořeny do země i zamrazi. ()

benden

I když loni nic moc, musím dát letos této pohádce 3 *, protože ta letošní vánoční pohádková krize byla úplné dno. Snad příští rok už bude lepší.... ()

malet

Tak tahle pohádka se mi líbila. Dobro zvítězilo nad zlem, zápletka nová, amnézie byla fakt vtipná, jediné, co mi kazilo pohádkový dojem byly ty roztleskávačky. Ale ty já nemám ráda z principu. Úplně TOP to zase teda není, ale ty 4 hvězdy dám ráda. ()

tehol

Triumf. Absolutní triumf. Po všech těch nudných andělech atd. konečně zábavná pohádka. Ono to má vlastně skoro vše: useknutou hlavu draka, jaroslava plesla, vtipného(!) gandalfa (i když spíš sarumana), sympatického prince, spořeji oděné rozlteskávačky, genialního záporáka a hlavně princeznu, která je nejhezčí (ten, kdo se tu opováží napsat, že se mu nelíbí, má problém (se mnou)), milá, chytrá no a vůbec všechno.. Mimoto tu máme nejlepší bratrský souboj od dob warriora (což není zase tak dávno, ale než přišel on, vedl jen václav s boleslavem). Jedinou výtku směřuju k hudbě, která byla dost podprůměrná, imo to chtělo vybudovat uvolněnější atmosféru (tak jako například při scéně rytířského turnaje). ()

PORTER44

Docela povedená pohádka která některými scénami a herci pobavila např.P.Kříž jako sluha se směšným účesem pak lektvar zapomnění po kterém každý zblbne a první co řekne dobrýden a pořád dokola což přišlo dost vtipný,další vtipné scény z lesa při střetu s čarodějem,příběh v poho vše nakonec skončí dobře, podlí bratr prince skončí ve vězení a princ zachrání svou princeznu jak od draka tak od svého podlého bratra. ()

PanIncognito

Vcelku zde nechybí humor, což je příjemné. Ovšem trochu mi vadí chudé prvky (drak byl k smíchu). Příběh je tradiční... nijak se tedy nevymyká archivu České televize. Dílo má odlehčenou atmosféru, která funguje a fungují i herci. Je to jednoduše nenáročné a slušné. :) ()

zuzam

Jedna z mála pohádek posledních let, která se povedla. Je celkem vtipná, nepůsobí zdlouhavě, dokonce i hlavní hrdinovvé vzbuzují sympatie. Jediné slabší místo jsou roztleskávačky na turnaji, ale jinak oceňuji celkem originální nápad. ()

PinkButterfl

Asi najlepšia rozprávka, ktorá bola za posledné roky natočená. Skvelé herecké výkony najmä Patrika Děrgela, dvojice Hádek - Kříž a Jozefa Abrháma. Rozprávke nemám čo vytknúť, má zaujímavý dej, vtipné hlášky a príjemnú atmosféru. ()

andydufrsn

Když už jsem v pohádce po stopadesátý slyšel větu „Jé, dobrý den,“ měl jsem sto chutí rosekat televizi na kousky. Pak už jsem to nějak dokoukal. ()

Thamilka

Za poslední dobu jedna z nejlepších pohádek. Je vtipná, hezká a zápletka je zajímavá. Nejvíc se mi líbili Kryštof Hádek, Pavel Kříž a Josef Abrhám. ()

bastardius

Snímek, který je na pohádkovém poli za poslední roky jasnou jedničkou. Je to sice nedotaženě a slušela by tomu bohatější výprava, ale tohle vše vynahrazují dobří herci a slušný scénář. Setkání Děrgela (prince Jana) s Pleslem (Cecilem :-))na hrázi rybníka považuji za nejlepší scénu. Jeho bezelstné "dobrý den" se u nás stává pomalu kultem. ()

EricNor

Docela vtipná pohádka. A Děrgel, který v nějakém krimi seriálu hraje tragicky, tak tady mu role sedí a jako princ je docela sympoš. Princezna je taková normální holka a taky fajn. Drak je sice špatný, ale slouží hlavně k rozvinutí děje. Hodně pobavil Hádek, který je hodně vtipný a Křížovi to taky docela vtipkuje. Technicky to je dobře natočené a dialogy jsou OK a ostatní herci taky nepůsobí jak papírový panáci. Pořád o milion procent lepší než Žito. 70% ()

marvell_cz

plusy: Hádek, nápady s lektvary, Abrhám, Josefíková;; mínusy: roztleskávačky, rocková vsuvka, nenaplněný potenciál hlavního záporáka, Děrgel ()

EternalS

Jé já jsem se u toho nasmál. Svěží vítr v české pohádce. Konečně moderní pohádka s příběhem, který má hlavu a patu, je výborně odvyprávěný, zahraný a hlavně mu nechybí humor, který mi neuvěřitelně sedl. Rytířský turnaj k popukání. Hádek si svého zloducha vyloženě užil. Jen tak dál česká pohádko, jen tak dál. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)