Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

katka219

Letos jsem se štědrovečerní pohádkou opravdu spokojená! Zápletka byla sice jednodušší, ale celou dobu mě bavila. Elixír zapomění byl super nápad a oceňuju také, že jsme po delší době opět viděli draka a turnaj (roztleskávačky pobavily:)). Herci mi do všech rolí seděli a byli moc dobří. Evička Josefíková byla nádherná princezna a spolu s Patrikem Děrgelem tvořili sympatický pár :) ()

SaintMichael

Letošní vánoční pohádka se podle mého vydařila velmi dobře, i když asi ne každý s tím bude souhlasit. Možná tam bylo pár nedokonalostí, ale i tak jsem byl velmi spokojený. Spousta humoru i napětí, žádná nuda. ()

tom75p

Stejně jako u Tajemství staré bambitky mi na Korunním princi šíleně vadí královští rodiče - zbytečná vata bez invence , rutinérské , klišé dialogy. Přitom česká herecká herecká esa ( která mám rád ). Ale jakmile je na scéně slečna Josefíková , to je něco jiného. Co replika , co grimasa , to drahokam. A po létech jsem zaregistroval pana Mrkvičku! Celkově - velmi slušně stravitelné a rád se na tuto pohádku podívám znovu !!! Tenhle žánr není mrtvý a zhlédnutý výtvor je pro mě jasný důkaz. ()

dalia

Pěkná pohádka, lepší než loňská Princezna a písař. Celkem v duchu klasických pohádek, pokud odpustíme drobnou trapnější vsuvku s roztleskávačkami na turnaji. Vtipná zápletka s nápojem zapomnění, děj dobře plynul, nevnímala jsem tam žádná hluchá místa. ()

m.dodoss

Neskutečné překvapení roku dlouho jsem se tak u pohádky nepobavil a nazasmal. Opravdu skvělý počin a na české poměry skvělé herecké výkony... ()

metalmaus

Docela vtipné a na konci jsem si přál, aby se zas někdo napil a ozvalo se "Kdo jsi?", "Já nevim." Nicméně, efekty v lese a u draka jsou natolik slabé, že hlavně proto nedám 3 hvězdy.....I když si uvědomuju, že hudba mne taky docela štvala. ()

kinoholik

Nádherně odporní záporáci Karel a Pakosta, princezna, pro kterou bych se do turnaje neváhal taky přihlásit. Instantní pameťový reset, na kterém stojí zápletka i vtip celé pohádky. Letos nám ČTv naježila podařenou pohádku. ()

darius1706

Že by se začalo blýskat na lepší časy českých pohádek? Chválím tvůrce a zejména je pro mě milým překvapením, že se "rejža" Janák konečně našel a po těch kravinách, se kterými začínal, má vzrůstající tendenci a možná našel žánr, který mu sedí. Velmi mě překvapil Kryštof Hádek, který se v dílech, které jsem viděl, moc neprojevoval, tady byl podle mého soudu výborný. I ostatní se velmi činili, nepřehrávali a jsem rád, že pan Abrhám byl konečně bez paní Šafránkové a konečně mohl hrát a bylo to také vidět. Oproti jeho výkonům, kdy spolu hráli krále a královnu to byly nebe a dudy. Zkrátka, překvapují mě kritiky typu paní Spáčilové a vůbec to, že to relativně dost lidí strhalo, za mě je to za poslední dobu jedna z mála pěkných pohádek a to hlavní? Líbila se dětem, takže 5 hvězd není jen proto, že nechci úplně sáhnout na nedotknutelnou klasiku. ()

perteus

Pokud je tu pohádka u které se necítím trapně, protože je jedno jaký pták nosí děti, hlavně že pták a protože kukačka pozná, kolik je čertovi let a podobné blbosti, a jetu hlavně pohádka, kdy se od srdce a nenuceně zasměji skoro při každé možné příležitosti a fandím hlavnímu hrdinovi až do úplného konce... Pak je to pohádka, které rád dám 4 hvězdy. A rád se na ní zase podívám. ()

Hurikan_mdx

Z téhle pohádky mám dojem, že je o něco více pro děti, než pohádky, které se dnes točí. A tak to má, podle mně, být. Proto mi nevadí její zjednodušenost. Komický souboj s drakem nebo jiné drobné nedostatky. Jednoduše clí na svého diváka a podle toho bychom ji měli i brát. K tomu vynikající obsazení, ...za mně lepší čtyři. ()

bizal

Co je to vlastně dobrá pohádka? Každý na to má jinou definici. Pro mne je to odpočinková záležitost, se špetkou humoru musí tam být trochu nadpřirozena a nějaký slizský záporák. U pohádky jsem se krásně odreagoval, zasmál, jenom ten záporák mi tam prostě neseděl. K.Hádka si jako zaporaka prostě nedokážu představit, ale velice mne pobavil. Davam 4 hvězdy ()

Nordy_VH

Konečně pohádka na kterou se dalo nejen dívat, ale i pobavila. I když se to zdá jako vykrádačka několika pohádek a filmů, pospojováno je to výborně. Krásná princezna, Děrgel byl super, Hádek jako záporák dokonalý, výborný sluha hlavního padoucha (P.Kříž mi celou dobu připomínal V.Menšíka v Jak se budí pricezny). Závěrečné klání připomíná Příběh rytíře, Hádkovo brnění tu snad J.Purefoy nechal po natáčení. Celkově 75%. ()

Isognomostom

Bajaja pod vlivem kouzelného lektvaru. Celkem ta pohádka ušla a překvapivě fungovala. Ale srážím hvězdy za příšernou hudbu během souboje (a uřvanou během celé pohádky) a za roztleskávačky. Malé bezvýznamné plus za R. Kalvodu v roličce jednoho z loupežníků (hledačů ztraceného prince). ()

Hidoshito

Po té hrůze z posledních let je tohle konečně pohádka, za kterou se tvůrci nemusí stydět. "Záporáci" Kříž s Hádkem diktují humor i tempo příběhu a tak to má být! Nedostatky se samozřejmě taky najdou, ale klady jednoznačně převažují, takže palec nahoru. A to jsem si zrovna nedávno říkal, že už snad v dnešní době nejde natočit dobrou pohádku, když jsem viděl ptákovinu (Tři bratři) od jinak oblíbených Svěráků.:) ()

Fahrenheit

Patrik Děrgel je velký objev českého divadla a teď i filmu. Především díky jeho bezprostřednosti a sympatickému zjevu v hlavní roli prince Jana se dá přehlédnout nedotaženost scénáře. Rozhodně je to nejlepší Janákův film, místy velmi vtipný, s hezky volenými exteriéry, herecky vyrovnaný, vedle Patrika Děrgela příjemně překvapil Hádek, ale i matadoři Abrhám, Mrkvička, Adamovská či Štěpánek. Jediný Hanzlík mezi nimi působí unaveně, ba toporně. Jo, a taky pohádkový drak se moc povedl. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)