Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

JenYu

Motiv očekávání... a motiv zklamání. Nějak mi nesedlo celkové ladění pohádky. Nadbytečný čaroděj. Královna, která nemluví a jen vzdychá. Škrobená legrace (Dobrý den, To netuším). Příběh podivný. Tanečnice? Klady: rytíř Lavice, Pakostův účes, huhňání čarodějova poskoka a absence písně. ()

dsaiko

Abrhám neumí zahrát zlého čaroděje. A přes všechen respekt - Hanzlík a Adamovská hrají čím dál tím víc stejně. Ordinace nebo pohádka, vsjo rovno. ()

Šošia

Chyba, ze tato pohadka byla vysilana po hereckem koncertu v Byl jednou jeden kral, jinak bych si jeji hodnoceni jeste rozmyslela. Abrham byl typicky toporny, tyto role mu skutecne nesedi. Nevim, proc Hadek hral svou postavu homosexualne, Dergel s Josefikovou ale tak spatni nebyli a zachranili nakonec celou pohadku... Drak vypadal leep nez dinosauri v Jurskem parku a celkove se na vyprave nesetrilo...A koneckoncu napad s opetovnym zapominanim po vine je sice ze zivota, ale v pohadce neotrely... , ()

Veeria

Příjemná podívaná, vyzdvihnout chci především lokace, hudbu a herecké obsazení. Pohádka, která se nemá za co stydět a najde si své diváky, ostatně jako každý filmový kousek. ()

EddieIron

Tolik blbosti, co se tady dalo přečíst už po pár minutách, by člověk nenašel ani v dobovém Rudém Právu. Pohádka to byla vydařená, vtipná a z českého pohledu /opravdu jen z českého/ i originální. Turnaj s roztleskávačkami a fanoušky pobavil, drak nevypadal jako všichni draci v poslední době a Eva Josefíková je princeznička k pohledání. Po písařovi další velmi slušná pohádka Karla Janáka. ()

mr.twizta

Nahodou, Janak ani tentokrat neurazil. Sice je podle me pitomost, snazit se tlacit do stedrovecerni pohadky Hollywood, ale aspon se tu furt neco deje, obsazeni funguje a naprosto paradoxne ve scensch s drakem nebije do oci supinatec, ale spise herci pred zelenym platnem. Humor nicmene stymuje, zapletka s mazanim pameti celkem taky a konec me vylozene pobavil. Nova klasika se nam sice nezrodila, ale jako jednohubka Korunni princ poslouzit dokaze. ()

v.indruchova

Místy vtipné i zabavné. Nějak závratné. Vadilo mi, jak pořád zapomínal. Děj mif mof. Zde máme pár zajímavých postav které nás udrží v příběhu. * Toto bývá slabina nových pohádek, nevýrazné a nezajímavé postavy. Svým vystupováním buď pivořící se nebo naopak mdlé. ()

blekekeke

Patrik Děrgel si tady střihl skvělou roli, a asi jediný drží pohádku nad úrovní propadu ... a tedy nesmím zapomenout na Evu Josefíkovou, asi jediní, které si z pohádky zapamatujete ... i když Hádek taky umí prodat trocha toho komediálního umu :o) A taky drak, čekal jsem fešáka, a bylo dobře že tomu strašákovi Honza usekl hlavu :o) ()

chup44

Náhodou, ja som sa zasmial celkom :-) Konečne nová pekná rozprávka po dlhšej o dobe, na ktorú sa budem tešiť aj o rok :-) Tie staré klasiky sa nedajú pozerať večne, treba robiť nové s mladýma talentama :-) ()

Dieprincess

Krásná česká pohádka, skvělí herecký výkon a hlavně skvělí komparz. Moc rád jsem s vámi spolupracoval, herci příjemní, vedení taky a hlavně krásná atmosféra celé dny natáčení. Bál jsem se toho, ale dopadlo to nad moje očekávání. ()

FILMOVKA

Tak štědrovečerní pohádka. Ono už podle ukázky ta pohádka byla trochu někde jinde. Samotný film potom asi nemá nic společného s českou pohádkou. K tomu špatné obsazení, nevhodná hudba, postižený 3D drak, strašná jména hlavních postav, kostýmy z tvrdého středověku a ne milé pohádky, s nimi spojené lokace, postprodukční barevná úprava obrazu katastrofální. Abych řekl pravdu, líbila se mi jenom úvodní animace, která měla něco do sebe. Přijde mi to, že Česká televize chce mít na každé vánoce novou pohádku za každou cenu. ()

Deeus

Na české poměry slušný odvaz. Hodně vtipný scénář, dynamická kamera (!!), krásné kostýmy, výborný záporák a vygumovaný princ s princeznou, která nehodlá se složenýma rukama čekat, jak se to všechno vyvrbí. Gandalf v lesní chýši, lektvar zapomnění a troška moderního pojetí, která připomene lehounce starého dobrého Shreka, ale bez těch schovaných vtipů pro dospělé - důkaz toho, že bavit se dá ještě pořád bez vulgarit. Roztomilé motání děje :) A drak byl na TV produkci naprosto špičkový, i když jsem si u toho místy vzpomněla na Hobita nebo Jurský park. Za mě za tuhle "zhulenou" pohádku jednoznačně palec nahoru! ()

bmx6 odpad!

Tohle není pohádka.Příběh o ničem a k tomu ještě brnění,které dokáže měnit barvy.Totální katastrofa... ()

Fuksinka

Průměr, který zapadne do šedi pohádek, průmyslově vyráběných ČT. Neurazí, ale také nenadchne a za 2 dny si ani nevzpomenete, že jste něco takového viděli. ()

Jamalkaa

Pěkná pohádka... Dobré herecké obsazení! Hezký sympatický princ - Patrik Děrgel, konečně taky moc hezká princezna - Eva Josefíková, Abrhám jako zlý čaroděj velmi pobavil:-D, Cecil - Jarda Plesl - nejhorší vlasy na světě:-)) Zkrátka tohle se povedlo.. "Dobrý den":-)) ()

CaptNemo

Z vánoční nabídky novinek roku 2015 určitě to nejlepší. Dobře vyvážená porce pohádkové romantiky a moderního ducha. Kryštof Hádek excelentní, Josef Abrhám jakbysmet. A naivní "dobrý den" při každé ztrátě paměti má šanci zlidovět. ()

rigby

Tak nevím, ale jestli tímto směrem kráčí moderní pohádka... Po celou dobu jsem se silně nudil, protože příběh je na délku filmu téměř nijaký a herci tam jen bezostyšně blbnou. To se dá možná sledovat jen jednou, ale ne podruhé. Vrcholem umění byl souboj s drakem, který byl naivním plácáním prázdné slámy. K smíchu, nebo snad k pláči. Dvě hvězdičky dávám snad jen za ty nádherné exteriéry, příroda je vážně krásná a je to na tomto filmu to jediné, na co se dá dívat. Ale zároveň si neodpustím malé minus. 2- ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)