Kráľ Alexander má dvoch synov - následníka trónu Jana a mladšieho princa Karla. Ten sa však odmieta zmieriť so svojou úlohou druhého v poradí a s pomocou svojho sluhu sa vláme do zakázanej komnaty, kde nájde predmety, ktoré tam ostali po zlom čarodejníkovi. Svojmu bratovi Janovi dá vypiť čarovný nápoj, ktorý mu v okamihu vymaže pamäť. (STV)

sharka.68

Další hrůza, poslední natočenou výbornou pohádkou byl snad Anděl Páně....tu jednu hvězdu máte za Pakostu... Mimochodem,m Jandákova 15 minutovka Anděl, s Pavlem Křížem v hlavní roli, byla mnohem vánočnější a lepší.... ()

Gig

Janak mě překvapil. Dvanáct měsíčků bylo mile, ale sem tam ujeté, nekde nedokonalé. Pisar byl spis dobrodružný film, nez-li pohádka. Korunní princ je uz skutečně jeho korunní pohádka. Ma sympatickou princeznu i prince, ma prima královské rodiče. Líbí se mi vtípky. Dokonalý je Mrkvicka, co mu vubec netozumite, jako tomu mladému ze hry Brouk v hlavě, co nemel patro. Líbí se mi to "Dobry den?", "Umím to? - Nevim". Abrham je jako ze Stredozeme. Mladší bratr je perfektní. Závěr me pobavil "konec vychazek". Mozna ty roztleskavacky si mohli odpustit. Jeste nesmím opomenout výborné kostýmy a pekne souboje. Nu chce se mi zvolat: At žijí rytíři. :) ()

Detektiv-2

Velice sympatická pohádka s příjemným gradujícím dějem a vtipnými momenty. Rozhodně dobře zpříjemnila vánoční večer. Lehce mě překvapilo modernější pojetí turnaje, ale nic to nekazilo. Navíc herecké herecký výkony byly báječné a role velmi dobře rozdané. Konec mohl být sice trochu lépe dotažený, alespoň, co se zlého čaroděje týká, ale nevadí. Hodnotím zaslouženými 4* ()

Claire.TJ

V dnešní době bychom asi měli být vděční za každou pohádku, v níž se neřve, v níž všechny postavy nevypadají, jako kdyby byly po lobotomii mozku (ano, i princ "vymaštěný" kouzelným lektvarem v této pohádce působil inteligentněji než kdejaký Troškův výtvor), a po níž si neřeknete "What the fuck did I just...", což tahle pohádka rozhodně splnila. Pan Janák se poučil z chyb, které na Štědrý večer napáchal loni (aneb už nedělá z kluka typu Lexy Ezia, vůbec z pohádky Assasin's Creed a sehnal ! rozumnou ! kostymérku), a udělal milou, civilní pohádku, která zanechá úsměv na tváři... Sice se na ni asi se stejným nadšením nebudu koukat znova a znova jako na Petronelka s Uriáškem v Andělu Páně nebo se u ní nebudu znova a znova dojímat jako u Třech životů, a proto ty tři hvězdy, ale dobrý. Letos dobrý, pane Janák. ()

Bjeloch

Děrgelův výraz po napití elixíru zapomění mě vždy pobavil, stejně tak i Plesl. Na pohádky moc nejsem, ale tahle mile překvapila a pobavila. **** ()

Nonna

Po celou předvánoční dobu jsem se těšila na novou pohádku Jiřího Stracha. To, že Karel Janák natočil také novou pohádku mě, vzhledem k jeho předchozí pohádkové tvorbě, nechávalo apatickou, jen mi bylo podivné, proč právě tato pohádka byla vybrána jako hlavní na Štědrý den. Dnes jsem si ji shlédla a na rozdíl od té výše zmiňované Strachovy, jsem si ji opravdu vychutnala. Dle mého měřítka má mít správná pohádka smysluplný a plynulý příběh, netáhnout se jak smrad ani neutíkat v milionech střihů. Má být trochu smutná a trochu vtipná, trochu zamilovaná a trochu kouzelná. Musí mít, když ne skvělou, aspoň neotravnou hudbu (což je na českých tocích obr problém) a sympatickou kameru. No a hlavně v ní musí hrát herci a ne herečtí nýmandi a musí mít Co hrát.. To vše se panu režisérovi i všem aktérům podařilo skloubit. Strašně mě baví ten málokdy zažívaný pocit nutkání, když dokoukám film, a chci si ho pustit hned znovu. A to přesně se mi u Korunního prince stalo. Jen mi pár hodin vrtalo hlavou, v čem mi tato pohádka přišla naprosto výjimečná, dalo by se říci až očistná. A teď mi to doklaplo : hlavní hrdina je vystaven všemožným nástrahám, zlu, až smrtelnému, ať v podobě zlého čaroděje nebo vlastního zmetka bratra - a neplouží se s vystresovaným výrazem v obličeji, netrpí, nehořekuje, není štván až téměř uštván, jak je tomu ve většině pohádek. Hlavní hrdina se s bezelstně přiblbým výrazem protlouká pohádkou a své protivníky svou prázdnou hlavou a neškodností až přivádí k šílenství. Takže poklona scénáristovi za krásnou princovu amnézii - to až divák s nadšeným úsměvem čeká, kolikrát si princ ještě lokne.... ()

ESNYR

Máchání tím dřevcem při turnaji, mi pořád připomínalo hvězdné války. Princ není ani sympaťák a ani bůhvíjak nesympatický takže v pořádku. Bratr je slizoun a taky mi tam nijak moc nevadil. Pakosta byl opět (ach jo) přitroublo, oba králové tam vypadaly jako by ty role hrály za trest a Abrhám byl divně dětský. Docela jsem trpěl u samotného dabingu, protože ty postsynchrony tady doslova trhaly uši. Neřekl bych že to je hrůza (jsou daleko šílenější pohádky za které se můžeme stydět) ale žádná paráda to teda taky nebyla. Pohádky mám rád, takže to trochu přecením a dám 3 hvězdy. ()

swinevenca

Skvělí záporáci Hádek s Křížem a trouba Plesl se postarali o většinu vtipností, pěkná princezna Josefíková o příjemné sledování a při Abrhámovi zase zaplesalo moje středozemské srdce.Byť mi jeho les naháněl hrůzu asi jako stotisícová výplata. No a co, že tam jde poznat několik inspirací, dalo se na to koukat. ()

route60

Korunní princ díru do světa pohádkové klasiky neudělá ale zároveň nejde o žádnou katastrofu a Karel Janák je docela slušný filmař ono přijít opravdu s něčím novým do žánru pohádek je stále těžší a na víc než tři hvězdy to opravdu není. ()

klarajaja

Upřímně, ale vážně upřímně jsem se zasmála !!!! "Dobrý den".... "No..dobrý den!" Opravdu senzační pohádka za poslední léta!Herecké obsazení, zvláště pak výkony Hádka a Děrgela hodnotím velice pozitivně. Takhle ano!! 95% ()

Alciele

Po letošním zhlédnutí musím změnit hodnocení, jelikož jsem konečně objevila v pohádce ukrytý potenciál spočívající ve vtipné dvojici prince Karla a holomka Pakosty. Nevídané... Opravdu jsem se zasmála. A vyzdvihnout musím především povedený soundtrack. ()

natalanka

Dobrý den... no dobrý den :-) :-) Po dlouhé době vtipná a krásná pohádka :-) hudba od Honzy Maxiána je tak lehounká a pohádková.... kamera, výprava, režie.... a herci jedineční, úžasní. Ten prostor pro pana Abrháma, Pavla Kříže, Patrika Děrgela s Kryštofem Hádkem to byla podívaná. To je pohádka, ke které se bude má dětská duše zase ráda vracet :-) P.S. Je lepší a lepší i po letech, kdy se doma řehtáme nesmírně vtipným dialogům, zvláště, když princ Jan doputuje do domečku v zapovězeném lese.... to je přestřelka. Sbohem! Takhle se u nás neloučíme. Tak na shledanou. No to už vůbec ne.  Tady lezeš pořád jenom ty.A detaily jako pážata a zbrojnoši, kteří za páničky utíkají...,prostě ta pohádka zraje jako barolo :-) ()

hwnd

Uznávám, že trochu nadhodnocuji, ale v kontextu všech shitů, které mi letos čt a nova naservírovaly, tato pohádka působí jako svěží jarní vánek, který skvěle vyvažuje humor a pohádkovost. Prakticky nemám co vytknout, princ sice trochu nevýrazný, ale ostatní herci to nahrazují měrou vrchovatou. Naprostá spokojenost. ()

m.xFuck

Ok, takže ještě dokáčeme natočit celkem obstojnou pohádku. Něco bych proškrtal, některý fóry byly dysfunkční, ale celkově spokojenost. ()

jungewolf

Celou jsem ji viděl až letos - celkem to šlo : 4 * a 60 % . Moc pěkná je hláška, že až druhý (vypráskaný, intrikánský) princ Karel /K. Hádek/ spojí obě království, tak z něj bude rovnou císař - císař Karel IV. ..... Mimochodem o rok později, 2016, si ho zahrál v historickém tv-filmu Hlas pro římského krále ..... . ()

ZHODNOTITEL

Další televizní pohádka, která se rychle objevila a zase stejně rychle zmizela. Hlavní hrdina byl fajn, ale Abrhám v roli zlého čaroděje? Vždyť ho diváci dobře znají a takovou roli mu prostě nikdo neuvěří, tak proč? Obrazově to nebyl kdovíjaký zázrak a o draku už ani nemluvě... na draka. Česká televize by měla naše poplatky investovat lépe, do kvalitnější tvorby a ne do pohádky, která musí za každou cenu vzniknout. Kdyby se vykašlali na 3 nové vánoční pohádky a udělali jednu ale za to skvělou, bylo by to daleko vděčnější než tohleto. ()

heavy66

Legrační pohádka o tom, že i s Alzheimerem může být člověk šťastný, a také o tom, jak je důležité učit se ve škole chemii. "Takže Karel nebo Lavice?" ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno

11.10.2016

Pojďte si zahrát AZ kvíz a moderovat zprávy ve výstavě na Špilberku. Vybrat písmenko a správně odpovědět, zasednout před mikrofon a čtecí zařízení a přednášet zprávy, nakouknout do zákulisí slavných… (viac)