Honza Rambousek je svojim spôsobom sympatický podvodník, ktorý je v podsvetí považovaný za odborníka na zámky, počítače, elektroniku a autá. Je to taktiež nenapraviteľný sukničkár, no aj tak ho ženy milujú... Práve mu tečie do topánok, pretože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvôli veľkým dlhom. Ak Honza neukradne z galérie obraz Dievčaťa s granátovým náhrdelníkom, tak je s ním amen... Zachráni ho náhoda – do cesty sa mu pripletie jeho dvojník, stredoškolský profesor Richard Prospal, pedant a poctivec na pohľadanie – a obom sa zázračne zmení život. Zatiaľ čo si Honza užíva v Richardovej koži doma aj v škole, Richard je prenasledovaný mafiánmi, pretože mu neveria, že nie je Honza Rambousek. No keď sa do rúk mafiána dostane aj jeho dcéra Natálka, tak Richardovi nezostáva nič iné ako zabudnúť na slušné správanie a nájsť spôsob ako vybabrať s mafiánom a jeho gorilami a dostať obraz aj dcéru do bezpečia. (Magic Box)

herr_carter

České komedie už podle mě nemá šanci zachránit nikdo a nic, všechno je to prvoplánové, rychle uvařené a přeplněné gagy. Tady je sice pár světlých míst a především tupý Kohák je hodně k smíchu, na druhou stranu ale zápletka tak jednoduchá a laciná, až se chce brečet. Sokola už přestávám mít rád, je ho všude plno. Kdyby mi tenhle film nepustil maník při tvorbě tetování, nikdy bych se k tomu nedostal................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

honajz2

Prvních 30 minut to vypadalo dost špatně, bylo to nudné, trapné a čekal jsem, že z toho vypadne další debilní česká komedie jakých se tu točí mraky. Naštěstí po zaměnění Sokolů se to zvedlo nahoru, docela jsem se bavil a párkrát jsem se i zasmál nahlas, takže kromě toho hrozného začátku to nakonec nebylo špatné. Ten nápad se teda dal víc domyslet, Sokol hrát neumí (pokud to přehrávání teda nepředstíral) a pár trapných hlášek v tom je i později, ale i když to není bůhvíjak úžasná komedie, v rámci těch českých se podle mě řadí mezi ty nejlepší za posledních pár let. Což ale na jednu stranu opět ukazuje, jak moc je ta naše kinematografie v háji... 3* ()

Big Bear

,,Tak čau a pozdravuj holky! Od koho? Od sebe!'' ---- No, nebyl to žádný majstrštyk, ale po dlouhé době jsem se celkem párkrát i zasmál. A to pokud se zaměřím na současný stav humoru v českých komedií tak je opravdu slušné skóre. Diváci - Moje tvář má známý hlas by mohli skoro s klidem říci, že se tam kromě Ledeckého a Pazderkové objevili skoro všichni. Sokol hrál ve své dvojroli celkem slušně, ale kdo mně už podruhé celkem zaujal vzhledem ke svému výkonu byla Krainová. Pomineme li její angažmá v Byl jednou jeden polda 1 - 40, tak už ve vybíjené mně zaujala a tady opět. No a králem všeho byl samozřejmě Petr Nárožný v roli mafiána s čupřinou. Jen kvůli němu si to dám někdy ještě jednou. Léta ho nevidíte a najednou pic a objeví se tady a v celkem netypické roli. A připadalo mi, že si ji užil! Filmů o záměnách je spousta, zrovna nedávno dávali v TV - Já nejsem já. Tady je to ale podtrženo totální záměnou, protože oba hrdinové si jsou navlas podobní. 3 ukradené obrazy! * * * ()

zette

Otrepany namet, Kohak opet v roli kokota a Chlumsky v reziserskem kresle..., cekal jsem velky pruser, byl jsem ale mile prekvapeny. Na dnesni pomery slusna veselohra, ktera me pobavila. Sokol je dobry herec a vubec mi nevadil ani ve dvojroli. Spousta postav na hrane karikatur, ale v tomto pripade mi to vubec nevadilo. Naopak Narozny a Etzler vyborni. K tomu pekne herecky. Skoda konce, kdy se Rambousek s Prospalem setkavaji, tam trochu filmu dojde dech. Jinak solidni podivana a idealni vec na jedno zhlednuti, kdy chce divak vypnout a pobavit se. ()

claudel

Já jsem čekal oddechovku a přesně toho se mi dostalo. Docela dost jsem se nasmál a ačkoli se Dvojníci nějaké té trapnosti nevyhnuli, tak převládá pozitivní dojem. Téma záměn a dvojníků je pro komedii jako stvořené, takže když se jen trochu šikovně uchopí, aspoň minimální úspěch se musí dostavit. Ondřeje Sokola mám rád především pro jeho divadelní počiny v Činoherním klubu, ve filmech a komediích zvláště se ale taky umí patřičně vyřádit. Dvojníci jsou celkově tak na tři a půl hvězdičky, ale jelikož jsem se bavil víc než dobře, přikláním se k hodnocení směrem nahoru. ()

• Natáčelo se v Praze, Litoměřicích a ve Slaném. (Terva)
  • Scény na nábřeží se točily v pracovní dny a za plného provozu jak osobní, tak hromadné dopravy a tak si taxikář Bohouš (Jan Filipenský) vyslechl sérii šťavnatostí na téma drožkáři a čuňata za volantem od kolemjdoucích a kolemjedoucích. Naštěstí natáčení prý nebylo dlouhé, takže se to prý dalo ještě vydržet. (Fuego)
  • Fiktivní znalec umění z bratislavské galerie dr. Boban Pálka (Jan Filipenský) byl pojmenován podle 1. asistenta režie Petera Pálky, taktéž původem z Bratislavy. Ve filmu si také zahrály Peterovy doklady ve scéně Boban vs. policista (Milan Šteindler). (Fuego)